Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van gazdasági informatikus...

Van gazdasági informatikus OKJ (54-es kezdetű) végzettségem, viszont sose találtam ezzel informatikához kapcsolodó állást, ha elvégezném valamelyik egyetemen/főiskolán a gazdasági informatikus szakot, azzal nagyobb eséllyel találnék állást?

Figyelt kérdés
Vagy inkább más szak után nézzek? Mondjuk a gazdasági rész nem érdekel annyira, de ha beleszámolják a felvételi pontszámba az OKJ-t, akkor jobb eséllyel indulok. A való életben, munkahelyen hasznosítható tudást szeretnék, amivel kisebb városban is jó elhelyezkedési esélyem van. Melyik egyetemet veszik komolyan az elhelyezkedésnél? Pannon Egyetem jó lehet?
febr. 7. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy jobb esélyekkel indulnál szakirányú diplomával. Jó a Pannon Egyetem.
febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Ha el akarsz helyezkedni, nem annyira a végzettség számít, hanem a tudás, amit megszerzel. Egyetemi tanulmányok során is szerezhetsz versenyképes tudást, de ott a képzés három évig tart, és sok olyat is kell tanulnod (pl. matematika), amit a munkád során nem feltétlenül fogsz használni. Ha alapvetően az informatika érdekel, szerintem jobban jársz egy olyan programozó tanfolyammal, mely valóban hasznos tudást ad. Ilyen rövidebb idő alatt el tudsz végezni, a hátránya, hogy sokba kerül, és nem tudsz vele elhelyezkedni olyan munkahelyen, ahol ragaszkodnak a diplomához.
febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már voltam egy full stack fejlesztői tanfolyamon, de nem adott használható tudást, ezért abbahagytam. Másik helyről meg elutasítottak, mert logikai feladatot helytelenül oldottam meg. Bár, emiatt nem keseredtem el, mert ez fejleszthető skill.
febr. 7. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Egyetemet javaslok én is. A Pannon jó.
febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban az informatika érdekel jobban járnál egy mérnökinformatikus vagy programtervező alap szakkal.

Sokkal jobb it alapokat mind a gazdaságinformatika.

febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!