Milyen szakot válasszak egyetemen, gimi után?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3. évemet járom, biológia fakultáción vagyok. Ebből akár emelt szintű érettségit is tehetek, illetve idén tervezek előrehozottazni németből középszinten. Milyen szakmát, szakot érdemes választani ezekkel a tárgyakkal?

febr. 7. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes nem tantárgy alapján választani.

Mi érdekel a biológián belül? Milyen munkakörben tudnád magad elképzelni? Mivel foglalkozol szívesen szabadidődben?

febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt javaslom, munkát keress, és ahhoz válassz tantárgyat! A biológiának és a németnek semmi köze egymáshoz. Kifejezetten ezzel a párossal egyedül biológia-német szakos tanár lehetsz. Ha biológia, akkor a biológián kívül a gyógyszerészet és a különböző orvos szakok váalszthatók. Ezekhez általában kell még kémia vagy fizika is. Némettel germanisztika.
febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem tölts ki pályaválasztási teszteket
febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
A szociális szférát kerüld el.
febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Biológus, orvos, állatorvos, pszichológus, gyógypedagógus, gyógyszerész, környezetvédelem.

Egy éved van még dönteni, addig járj nyitott szemmel, olvass utána szakmáknak.

Középszintű nyelvtudás az alap minden diplomásnak, még ha manapság nem is "közelező".

febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy képzeled el a mindennapjait egyetem után? Szeretnél hagyományos irodai jellegű munkát, ami hétfőtől péntekig tart, vagy valami kötetlent, amikor úgy dolgozol, ahogy csak akarsz? Szeretnél-e emberekkel foglalkozni (valamilyen segítő szakmára gondolok ez alatt konkrétan), vagy pl kutatgatni szeretnél? (gondolok itt arra, hogy ha biosszal mész tovább akar ez is lehetséges)
febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!