Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosihoz szükséges dolgok...

Orvosihoz szükséges dolgok között szerepel az ajánló levél és motivációs levél is ugye?

Figyelt kérdés
Nem igazán találtam róla, persze biztosan van erről szó mert tobbszor is hallottam már. Ezeknek a dolgoknak mikor van a határideje és hova, hol kell leadni? (Általános orvosi, SOTE, SZTE-re, és még a debreceni is)

febr. 10. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

Motivációs levél??


Az akkor kell amikor pályázatot hirdetnek majd szakorvosi pozícióba és te oda akarsz menni. Egyetemi jelentkezéshez emelt biosz és emelt kémia érettségi kell, illetve szedj össze legalább 440-450 pontot. Ha ez megvan akkor bekerültél.

febr. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

#2: Feltételezem, hogy te már túl vagy az orvosis felvételin. Idén változik a felvételi rendszer, így több orvosi kar is kéri, hogy adjunk le motivációs levelet és önéletrajzot, lesz szóbeli elbeszélgetés is. (Mondjuk az, hogy egy átlag középiskolás mit tud ebbe írni az jó kérdés)

Az eddig megkapott 100 plusz pont a 2 emelt érettségire is változik, intézményi pontok lesznek helyette, ami egyetemenként eltérő. A szóbeli elbeszélgetés mindenhol 50 pontot fog érni, a többi 50-et az egyetem dönti el - például a nyelvvizsgára mindenhol jár pont, de van ahol egyik helyen 10 pontot ér az, ami a másik helyen 28-at

febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak a debreceni egyetem kéri ezeket? A SOTE nyílt napján mondták, hogy ők nem kérnek ilyet.
febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nagy a káosz. Én sem találok róla információt. Van ismerősöm, aki megcsinálta (Semmelweisre), szóval valószínűleg én is megoldom, de semmit sem tudok arról, hogy ezt elég csak szóbelire vinni, vagy esetleg fel kell tölteni, és ha igen, mikor...
febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok

Én megírtam az önéletrajzot meg a motivációs levelet és a tanári ajánlással együtt hozzárendelem mindegyik egyetemhez (a 4 orvosihoz), abból baj nem lehet. Inkább legyen ott, mint hogy hiányozzon. Remélem a jövőre jelentkezőknek már letisztultabb lesz a rendszer.

febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!