Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit írjak bele egy egy motivác...

Mit írjak bele egy egy motivációs levélbe, ami a kollégiumi jelentkezéshez szükséges?

Figyelt kérdés
Semmi ötletem nincs, hogy hogyan álljak neki, azt sem tudom, hogy mire kíváncsiak, miről írjak. Mit kell mindenféleképpen beleírni egy ilyen levélbe?

2021. aug. 8. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Uh, sosem hallottam ilyenről. Milyen kollégium? Középiskolai, egyetemi vagy azon belül is szakkoli? Bár inkább a szakkoli esélyesebb. Írhatsz a szakodról, hogy miért mentél oda, mik a terveid vele, mik a kedvenc témaköreid, esetleg azon belül is mit kutatnál.
2021. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
+ hogy hasonló érdeklődésű emberekkel szeretnéd magad körülvenni és kapcsolatokat építeni. :)
2021. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Hát leginkább azt, hogy mi motivál. Miért akarsz ott lakni? Nyilván mindenki azért akar valamiért ott lakni, mert kell a hely, de munkahelyen se mondjuk, hogy azért jelentkeztem, mert nem akarok éhenhalni.

Írd körül, hogy mit csináltál eddig, hogyan illenél bele a koleszos életbe, milyen pluszt tudnál hozzárakni a közösséghez, esetleg neked mit adhatna a koli és ez miért jó neked és a kolinak is.

2021. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyetemnek a kollégiumába szeretnék jelentkezni és oda kérnek motivációs levelet. És nem szakkollégium. :)
2021. aug. 8. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
De melyik egyetem? Akkor tudnánk segíteni, hogy mit szeretnek ott hallani (mármint aki szintén arra az egyetemre jár, ahova mennél és abban a koliban lakik, ahova mennél, így nehéz segíteni).
2021. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bethlen Gábor Kollégium (Károli Gáspár Egyetem, Bölcsészettudományi kar) anglisztika szakra fogok járni :)
2021. aug. 8. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ilyeneket írkálok, tényleg nem provokálni szeretnék, de miért nem írod ki a Károlis bölcsés gólyacsoportba (ha van)? Ott az ilyenekben általában vannak hökösök (sőt nem ritkán más felsőbbévesek is), hátha valaki tud segíteni.
2021. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!