Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE TÁTK-on újraindított...

Az ELTE TÁTK-on újraindított alkalmazott közgazdaságtan Bsc-ről mi a véleményetek, érdemes lehet ezt választani, vagy mindenképpen a Corvinus?

Figyelt kérdés

febr. 10. 00:44
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudok semmit az újraindított szakról, de nagyon szuper, hogy újraindították, mindenféle szempontból, és nagyon érdemes járni!


Először is szuper, hogy van verseny végre, és nem csak egy egyetem közül lehet “választani”.


Másodszor is, az eltének egyre jobb híre van a közgazdaság terén, és attól függően, hogy milyen szakemberek jönnek ki onnan, simán felzárkózik presztizsben a Corvinushoz. (Őszintén, ha ma kezdenék el járni, szerintem az eltére mennék.) Szigorú, nehéz egyetem hírében áll, és ez nagyon jót tesz egy alk. közgáz szaknak.


Harmadszor pedig – innen is el lehet jutni Erasmussal külföldre, lehet TDK-zni, demonstrátorkodni, tovább lehet menni külföldre mesterszakra vagy PhD-re…


Az egyetlen szakmai jótanácsom pedig az, hogy nyomjad a statisztikát, ökonometriát mint állat, mindenképpen vegyél fel haladó idősorelemzés kurzusokat, és tanulj meg programozni R-ben és Pythonban is, mintha az életed függene ezektől. Mert amúgy így van.

febr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagyok nagy Corvinus fan, de szerintem ha oda megvan a pontod, az legyen az A terv, az ELTE maximum a B. A Corvinuson ez a szak bejaratott, az ELTE-n nem sokaig birta, ki tudja hogy mennyire lesz hosszu eletu ez most. Szerintem az elegge bizalomcsokkento, hogy egyszer csak megszunt es kesz.

A masik, hogy ugy latom maradt a 18-as tanterv, nincs benne modositas. Eltelt 6 ev azota, ami nem keves. Nekem van itt egy kis hianyerzetem.

Tovabba ezzel az alapkepzessel ha szeretnel valami komolyabbat kezdeni, muszaj lesz mestert csinalnod. Az ELTE-nek eleg szegenyes az erre raepulo kinalata. Viszont ha nem a Corvinuson csinalod meg az alapszakodat, ettol az evtol kezdve sokkal nehezebb bekerulnod Corvinus mesterre, sokkal tobb kovetelmenynek kell megfelelned.

En egyelore nem latom, hogy miert erdemesebb az ELTE-t valasztani.

febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!