Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A tesit is teljesítenem kell...

A tesit is teljesítenem kell mindenképp, vagy elég pár szabadon választható tárgy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne engem (már többször utána olvastam, de nem tudom eldönteni hogyan is van pontosan), hogy egyetemen a szakomon 9 kredit szabadon választható tárgyat kell teljesítenem. Azt szeretném kérdezni, hogy a testnevelést ezen felül kell 2 félévet teljesíteni, vagy ha megvan a szabadon választható tárgyaimból (ami nem testnevelés) a 9 kredit, akkor azt így elhagyhatom?

Válaszokat előre is köszönöm!



febr. 15. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvben a tesi nem helyettesíthető mással. De lehet, változnak az idők...
febr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
A tesi pluszban kell, általában 0 kredites kritériumtárgy, nem helyettesíthető.
febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Az ELTE-n nincs kötelező tesi.
febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez változó, nem mindenhol ugyanúgy működik. Viszont ha kötelező is, sok helyen kiváltható, pl. fitness órákkal, konditeremmel, stb.
febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de a tesi helyettesítése pl versenysportolói igazolással, vagy orvosi igazolással, vagy fitness bérlettel továbbra is tesi. De nem helyettesítheted egyéb tárggyal, pl ógörög nyelv és kultúra nem váltja ki.
febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szakomon is kritériumfeltétel volt
febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!