Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az igazságügyi-igazgatási szak elvégzése után? Esetleg szükséges, vagy muszáj elvégezni utána a jogász képzést, hogy könnyebben tudjak elhelyezkedni? Milyen munkakörben dolgozhatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé tanácstalan vagyok a munkalehetőségeket illetően, ebben kérnék segítséget. Szivesen elolvasnám a ti tapasztalataitokat.



#egyetem #munka #képzés #ELTE-ÁJK #igazságügyi-igazgatási szak
febr. 15. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Asszisztens lehetsz kb, olyan munkakörökben, ahol hasznos a jogi tudás, de nem kell belőle annyi, mint egy jogásznak.
febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=YOwc99b4IX8


Szerintem kb bárhova eséllyel mehetsz ahova jogász is, csak olyan pozícióban nem lehetsz, amihez kifejezetten jogász kell. Pl. elmehetsz bíróságra, és ott sokféle üggyel találkozhatsz is adminisztratív vagy akár valamilyen ügyintézői jogviszonyban, de fogalmazó, bírósági titkár, bíró nem lehetsz. Ugyanígy lehet hogy szívesen látnak végrehajtói, közjegyzői irodában, de végrehajtó/közjegyző helyettes már nem lehetsz. Most, hogy az ügyvédek egyre nehezebben találnak jelöltet, simán lehet hogy oda is felvesznek, még talán örülnek is, hogy nálad nem kell attól félni, mint a jelölteknél, hogy szakvizsga után dobbantanak.

febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!