Mit jelent a tudományos publikáció?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemen vagyok, és van TDK oklevelem, III. helyezést értem el. Tervben van mesterre menni, majd utána Ph.D.-zni, aminek feltétele a tudományos publikáció. Kitől kérhetek ebben segítséget, hogy nekem is legyen publikációm? Vagy ezt a mesterképzés alatt szokták írni? Én még csak BSc-n vagyok.
febr. 18. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos publikáció alatt szoktak értelmezni, cikkeket amiket nemzetközi szinten publikálhatsz. (Itt bizonyos egyetem meghatározhatja, hogy milyen minősítésű helyen jelenhet meg.)

Alapvetően ez nem bsc-n szokott megjelenni, de nem vagy elkésve, ott az msc is :)

febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor még nem jelentethetek meg publikációt?
febr. 18. 16:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Minden érdekel ami a tudományos publikációról szól. Nagyon szeretek verseket írni, akár ezt is megjelentethetem vagy konkrét téma kell mint a TDK-nál?
febr. 18. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a vers nem igazán publikáció, talán magyar szakon vagy hasonlón. Szakkollégiumot, vagy demonstrátori pozíciót kéne keresned, ott tudnak ebben segíteni, nekem így jelentek meg cikkeim, bár csak magyarul, magyar folyóiratban, még BA alatt.
febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a kérdező nem járt egyetem közelébe soha, és csak egy troll. Vers, mint tudományos cikk? Ne nevettessetek már...
febr. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a PhD végzésének a feltétele a tudományos publikáció, nem az elkezdésének. Arra van a 4 év PhD hogy egy témavezető segítségével kutatsz és publikálod az eredményeidet. Most még nem kell ezen aggódnod.
febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5/6-nak üzenem, hogy gazdálkodás és menedzsment szakos hallgató vagyok immár második féléves. :)
febr. 20. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!