Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Mennyi volt az...

Egyetemisták! Mennyi volt az átlagotok gimibe?

Figyelt kérdés
Főleg természettudományi karokon hallgatókra vagyok kíváncsi. Teljes évi átlagra vagyok kíváncsi és külön biosz és kémia jegyekre. Illetve szeretném még kérdezni, hogy hány pontot szedtetek össze érettségin és tanulmányi pontszámításnál. Hálás lennék a válaszokért.

febr. 18. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az őszi átlagom mindig borzasztó volt, tavaszra viszont felhúztam magam, úgyhogy a teljes átlag ősszel 4.1 körül volt, nyáron 4.8 körül. Bioszból több ötösöm volt mint négyes, kémiából kb egyformán voltak 4-5.

Én még a régi rendszerben voltam, úgyhogy nem tudom mennyire releváns az ehhez kapcsolódó válaszom, de asszem nálam duplázott a rendszer, mert pár ponttal jobbak voltak az eredményeim, mint a tanulmányi + érettségin, de ha csak ezekből emeltezel, többi közép, akkor ott 75-80-85 körüli eredményeket ellehet érni. Legyen fókusz az emelteken.

Sok sikert az érettségin! :)

febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biosz 3 kémia 3 a többi ötös. Átlag kb 4,7 körül volt. Matekból (99%) és fizikából (100%) emelteztem így 498 pontom lett. ELTE fizika alapszakra járok.
febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Természettudományi hallgató vagyok. De miért a biosz jegyem érdekel, mikor már gimiben tudtam, hogy azzal semmit se fogok kezdeni? Azt kellene kérdezni szerintem, amivel tovább haladtak a tanulók.

Ennek ellenére nagyon szívesen válaszolok neked. A teljes évi átlagom 4,1-4,2 körül volt, melyet a magyar és töri kettes húzott le. A bioszom 3 körül volt, a kémia dicséretes 5. 435 pontom volt.

febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarból 4es, minden másból 5ös. Most épp BMEre járok és fizikát tanulok.
febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4.5 körül volt az átlagom. Borzalmas voltam amúgy kémiából meg bioszból is többnyire, csak a gyenge csoportba jártam, ezért nem látszott meg az átlagomon. (Matematika bsc-re jártam)

Nem tudom hogy volt pontosan a megoszlás, de kb 450 pontom volt a felvételin. MSc felvételin meg 100/100, de azt inkább hagyjuk is :D


A jegy amúgy baromira nem reprezentatív. A kémia négyesem sokkal kevesebb tudást takar, mint az emeltmatekos szigorú tanárnál a négyesem matekból. - nem volt nagyon megerőltető a matekszak, 5-ös a diplomám. Ehhez képest gimiben többször voltam 4-es matekból, pedig az ment a legjobban, és csak arra készültem gyakorlatilag. Egyszerűen összehasonlíthatatlanul több volt az elvárás. Amúgy nem én lettem az egyetlen matematikus abból az osztályból. A másik srác 3-as volt kb matekból ugyanannál a tanárnál, pedig hatalmas koponya. A jegy nem számít.

febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A továbbiakban örülnék ha biológia szakos hallgatók is írnának. Egyébként csak bioszból szeretnék emeltezni, azt olyan 85%-osnak tervezem, kémiából középszintűt szeretnék, ami sajnos maximum 3-as lehet. Matekból rossz vagyok, 2-es. Többi tantárgyból 4-es vagyok, illetve angolból 5-ös. Felvi pontszámítója alapján olyan 340 pont körül lennék, ha megcsinálnám a B2-es nyelvvizsgát.
febr. 18. 19:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!