Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdolgozatban ezt hogyan...

Szakdolgozatban ezt hogyan kell lehivatkozni?

Figyelt kérdés
Céges témából írom a szakdolgozatom és az eredmények és értékelések fejezetben használtam fel tartalmakat cégtől kapott dokumentumból, ami egy pdf fájl, szóval nincs szerző, kiadó, évszám, csak címe van a dokumentumnak. Ebben az esetben csak a fájl címét kell hivatkozásként odaírnom?
febr. 22. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A dokumentumot tulajdonló cég neve, székhelye; A dokumentum címe, az oldalszámok, melyekre hivatkozol. Hozzáférhet-e bárki, pl. megtalálható-e valamelyik könyvtárban. A témavezetőddel konzultálj.
febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

És amit 1-es írt azon kívül oda kell írni: "kézirat".


Illetve arra figyelje ha minősített az anyag (üzleti, szolgálati stb.) akkor a minősítést is oda kell írni. Mert hivatkozható minősített dokumentum is, csak arra figyelni kell, hogy amit abból kiveszel adat az önmagában minősített-e vagy sem. Ha az akkor pedig jelezned kell a képzési hely, és a témavezető felé, hogy a dolgozat minősített adatokat tartalmaz, ezért annak megfelelően kell kezelni. Ennek is megvan általában a protokollja. Érdemes ezt alaposan körbejárni (ha nem tartalmaz minősített adatokat akkor nem kell ezzel foglalkozni).


Egyébként hivatkozható szóbeli közlés is ekkor oda kell írni: "x y. szóbeli közlése nyomán".

febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
febr. 22. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hivatkozási stílust kell használnotok? (Ez a szakdolgozat-készítési/formázási útmutatóban benne van. Olyan nincs, hogy nincs.)


Mert igazából attól fogg függeni, hogy pontosan hogyan kell rá hivatkoznod.

febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szakdolgozatkészítési útmutatóban úgy szerepel, hogy a szövegben hivatkozni kell a szerző/k családnevére és a mű évszámára, valamint az irodalomjegyzékben a szerzőre, évszámra, a forrás címére, kiadóra, oldalszámra.
febr. 22. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem elegendő. Valahol meg kell nevezeve legyen (olyan nincs, hogy nincs) az elvárt hivatkozási stílus. Annak van egy egzakt neve, az szükséges a helyes hivatkozási mód és szükséges információk eldöntéséhez.


Vagy ha nem találod, akkor azt írd le, hogy melyik egyetem melyik kar (szak nem kell, a kar elég) és akkor az alapján is meg tudjuk mondani.

febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
SZTE-Mérnöki Kar.
febr. 22. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Én olyat írtam, hogy az adatokat a vezetőm adta, többet nem hivatkoztam rá, konzulensem nem szólt érte
febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos, az SZTE-MK útmutatója itt van:

[link]


A 13. oldalon írja, hogy APA vagy Harvard stílusú kell. Az APA egyszerűbb, maradj annál.


Mivel a Riportokat az útmutató nem specifikálja, így az APA irányelvei a mérvadóak.

Ez két verzió lehet, az APA mindkettőt engedélyezi, legfeljebb a konzulens köthet bele, hogy inkább a másik verziót, de akkor is könnyű átírni:


1. verzió: Cím használata szerző helyett.

Ez a legbiztosabb verzió. Ilyenkor a szövegközi hivatkozásnál a címet dőlt betűkkel kell írni.


2. verzió: A cégnév használata szerzőként.

Ebben az esetben a cégnevet használod szerző helyett.


Mivel év nincs, így a dolog adott lesz, "n.d." (magyarul "é.n." vagy "n.é." ebben nem vagyok biztos).


(Egy kis magyarázat, az aláhúzás a szó előtt és után azt jelenti dőltbetűs.)


1. verzió:


Szövegben: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit (__Dőltbetűscím__, é.n.).


Irodalomjegyzékben: __Dőltbetűscím__ (é.n.). Cégnév. URL


2. verzió:


Szövegben: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit (Cégnév, é.n.).


Irodalomjegyzékben: Cégnév. (é.n.). __Dőltbetűscím__. Cégnév. URL


-----


Amivel még lehet "játszani", hogy kiadás helyének esetleg megadni a cég adott országbeli hivatalos székhelyét, kérni (ha nem látszik a dokumentum címlapján) egy riport-azonosítószámot, stb.

febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
febr. 22. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!