Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz tantárgy a fizika?

Mennyire nehéz tantárgy a fizika?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs fizikám, de gondoltam rá hogy magántanárral+fakt felvételével tanulnám és leérettségiznék belőle. Amikor volt általánosban akkor se tanultam rá sokat, kb megvoltam 5-ös belőle, de ez szerintem lényegtelen, ki tudja hogy a valós tudásom mennyi volt. Már akkor is az volt a tapasztalatom hogy sok feladatot fel se tudtam fogni, nem láttam át, nagyon remélem ez csak a tanulás hiánya miatt volt, nem a készség hiánya miatt.

Szóval, mennyire nehéz a fizika? Én eddig akárkivel beszéltem mindig elmondták hogy a fizika egy érthetetlen szr tantárgy, esélytelen megtanulni. Haverok úgy körberöhögtek, hogy abból majd emelt érettségiznék, hogy a showder kluban éreztem magam. Vagy ehhez kell egy olyan képesség, ami valakinek megadatik, valakinek meg nem, és nincs átjárás a kettő között? Van aki szerint pedig a fizika az egyik legkönnyebb érettségi tantárgy.

Ja, és ha már itt tartunk, mit lehet egyetemen tanulni fizikával?



febr. 24. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nyilván segít, ha van érzéked hozzá, de azért érettségi szinten nincs olyan tantárgy, ami ne lenne némi szorgalommal megtanulható. (Persze csak ha nincs részképességzavarod, de az egy másik sztori.) Úgyhogy nagyon kétségbeesni nem kell tőle, ha még tanárhoz is el tudnál menni miatta, akkor biztos nem lesz semmi gond.

A legtöbb mérnöki képzésen például jól jön a fizika emelt.

febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Nekem ez kicsit kusza. Most kozepiskolas vagy? Ha nincs valamiert fizika targyad, akkor hogy akarsz faktot felvenni? Szerintem olyan helyen nincs fizika fakt, ahol rendes fizika sincs.

Ha pedig nem tanulod a fizikat, akkor erettsegizni sem tudsz belole csak ugy egyszeruen, ha kozepsulis vagy.

febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Középiskolás fizika az 3-4 ismeretlenes egyenletbe való behelyettesítésből áll. Könnyű nagyon, és semmi köze nincs a rendes fizikához.
febr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
eddig ez bíztató
febr. 25. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!