Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdogát formailag megszerkes...

Szakdogát formailag megszerkesztettni?

Figyelt kérdés
Szabályos? Másnak ebből van vállalkozàsa. Szorít az időm, nem vagyok jó formázásban, hivatkozásban így a formai részében úgy éreztem kérek segítséget

febr. 26. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

baszki, 1 óra max megcsinálni ha közben Google-n rá kell keress 1-2 formázásra, ha megy fejből, 30p


hogy tervezel ilyen it skillekkel dolgozni? nem csesztetésből, de ez kajak fura

febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen formázásra gondolsz?

Van egy betűtípus, betűméret

Bekezdést beljebb kezdeni

Sorkizárt

Margó

Lapszám, ha kérik

Sortávolság

Nagyjából ennyi a formázás meg a fejezetek félkövéren


Én mikor kezdtem írni már beállítottam aztán nem kell formázgatni


Honnan tudja valaki, hogy te mit honnan vettél? mire/ kire hivatkozol?

Én azt is mindig írom egyből honnan vettem, ne kelljen keresgetni

Azt meg jól lehivatkozni megint csak nem nagy dolog

Le van írva, hogy 1 szerző esetén hogy, több szerző esetén hogy, internetes forrás esetén hogy (nálunk annyi hogy dőlt meg ki van írva hogy évszám, dátum pl 1 szerző)


Én ezért biztos pénz nem adnék, meg alapból úgy írom a dolgozatot hogy a végén ezzel ne keljen bajlódni, egyből írom mögé a hivatkozást

febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy a Zotero meg megcsinálja a komplett irodalomjegyzéket, ha valaki nem akar a gépeléssel bajlódni. A szövegközi hivatkozás meg kb ennyi: (Szabó, 2222); (Szabó és/& Kiss, 2222); (Szabó et al., 2222). Vagy:

Szabó (2222) szerint...

Szabó és Kiss (2222) szerint..

Szabó és szerzőtársai/munkatársai szerint (2222)....


Ezért én se fizetnék egy forintot se.

febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazabol nem annyira rossz a helyzet, csak gondoltam jo ha mas is ranez helyesirasra vagy olyan dolgokra amit nem biztos eszreveszek. Bar ezert valoban en se adnek penzt, igazabol nem kell tamadni csak kerdest tettem fel, eleg sokan szerkesztetnek
febr. 26. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az "elég sokan szerkesztetnek" = elég sokan íratják mással a szakdogát. :D Senki nem támadott, csak leírtuk, hogy teljesen felesleges mással szerkesztetni. A helyesírást leellenőrzi a Word, vagy az MTA-nak is van online helyesírás ellenőrző felülete. Amikor elkezded írni az anyagot beállítod a betűméretet, a sorközt, a sorkizárt formátumot, irodalomjegyzéket megcsinálod Zoteroval, és ennyi. Ehhez semmi szükség nincs másra.
febr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az hogy formailag valaki megszerkeszti a szakdogat nem jelenti hogy mas irja meg helyette:D
febr. 27. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De nem is a te munkád eredménye...


A nehezén már túl vagy. A dolgozatod megírtad, vedd a fáradtságot és fejezd be a szerkesztéssel. Csak neki kell ülni. Felesleges ezért pénzt kiadni, az meg, hogy valaki ellenőrizze a helyesírást... nemár...

febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, hát igen, kb azt jelenti, csak szofisztikált megfogalmazással. :D :D azt mégsem írhatják, hogy "szakdoga írást vállalok" :D :D :D

Ne haragudj, de kb egy 6 éves is képes beállítani a Wordben a 2,5-es körbe margót, a 12-es TNR betűt és a 1,5-ös sorközt. Ez kb 20 mp-es munka. Nem tudom, hogy ezen mi az amit ne lenne képes valaki önállóan megcsinálni az egyetem végéhez közeledve. A táblázatok, diagramok szerkesztése sem atomfizika az esetek többségében.


Nem kötekedni akarok, csak komolyan nem értem, hogy mi ebben a kihívás, ami miatt ki kellene adni másnak a feladatot.

febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Azért lássuk be:


1. A Word használati szintjének köze nincs ahhoz, hogy az adott szakterületen amit választott jó kutató-e.

Bele lehet (nagyon durván) erőszakolni sajátos, átvitt értelmű további feltételezéseket (viszont ezáltal valószínűleg logikailag hibás), de azok nem számítanak.


2. Azért a szakdolgozat formázása nem annyi, hogy margó, betűtípus, betűméret, sorköz.

Ha valaki nagyon nem ért a Word, vagy egyéb szövegszerkesztők használatához (függetlenül attól, hogy általánosan egy okos és ügyes, szakterületén kiemelkedő egyén az illető), akkor ez van, sokan fizetnek CSAK színtiszta proofreadingért/lektorálásért.


Azért ott van, hogy meg lehet szenvedni néha a a 4. szintig lemenő alcímekkel, viszont a Tartalomjegyzékben ugye csak harmadikig szokás megjeleníteni, hogy a térközök megfelelőek legyenek a különböző típusok és bekezdések között, hogy az ábrák számozása megfelelő legyen, a borító és címoldal megfelelő legyen.


Nem tudjuk, hogy hol tanul a kérdező.


Nálunk például alapkövetelmények voltak a következők, amivel egy gyengébb Word-ös nem biztos, hogy meg tudna oldani:


1. A címoldalon és borítón, tilos volt a függőleges és vízszintes igazításokat enterekkel és szóközökkel megoldani, ha egyet is találtak, visszadobták. Cserébe, ha nem volt tűpontos, akkor is visszadobták.


2. A beillesztett ábrák, táblázatok számozása KÖTELEZŐEN automatikus kellett legyen, azzal a kikötéssel, hogy a formátuma az adott alfejezet száma, és az adott alfejezetben lévő sorszáma.


Tehát ha az első ábrád a 3.2.4.-es fejezetben, a következő ábrád a 3.3.1.5-ös fejezetedben, a harmadik-negyedik ábrád a 3.4.4-es fejezetben, az ötödik ábrád a 3.5.1-es fejezetben volt, viszont a 3.4.4-es feladatban volt két táblázatod is a két ábra után, akkor is, a végén a jegyzéknek így kellett kinéznie, AUTOMATIKUS számozással:

Ábrák listája

3.2.4.1.

3.3.1.5.1.

3.4.4.1.

3.4.4.2.

3.5.1.1.

Táblázatok listája

3.4.4.1.

3.4.4.2.


És ez csak két apró technikai tényező volt a szerkesztésben. Ami ha nem volt tökéletes, visszadobták (viszont nem mondták el hogyan kell megcsinálni).

Aki annyira nem ért a szövegszerkesztőkhöz, nem biztos hogy ezeket meg tudja csinálni anélkül, hogy a sírógörcs határára ne kerüljön.

febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!