Jó tanárt találtam?

Figyelt kérdés

Tehát a történetem.

Egeszségügyi gimiben tanultam es biosz faktos voltam.

Mindig orvosira akartam menni,de aztan a sport,versenysport kicsit elvitte az éltem,illetve nem is voltam annyira érett 18 évesen,hogy bármilyen egyetemet (főleg orvosit) elvégezzek.

Így gimi után versenyeztem,dolgoztam,okj-kat csinaltam.

Most vagyok 22.

Amit szerettem volna elérni a sportban sikerült. Tapasztaltam is többet az élteből és úgy erzem most már kész vagyok egyetmre menni.

El is döntöttem,hogy emelt biosz/kemia erettsegizem és 24 éves koromig bejutok az orvosira.


Kerestem is felkészítő tanárt,aki online órák formájaban tart oktatást. (a gimisek nem vállalnak már)


7000/óra a díj. (Ez csak reszlet)

Na most ez ugy nez ki,hogy en kaptam kulonbozo ppt-ket minden anyagról.

Virusok,bakteriumok,novenytan,allattan stb.. igy sorba

Van ami 40 oldal van ami 80 oldalas ppt.

Ezeknek megtanulasat,onallo feldolgozasat kell megcsinalni nekem

Majd a konkret oran erettsegi feladatok csinalunk. Vagy is en nyilvan

Aztan a tanar valaszol hogy jo e

Igazabol nem rendes tanár hanem egyetemista lány,akinek rendes kurzusai vannak.


Viszont kicsit ugy erzem hogy nem eri meg a penzet (havi 90ezer kb,heti 3ora)


Ne értsétek félre,tudom hogy orvosira keszulok es ez nem áltanos iskola,viszont ugy erzem nincs leadva az anyag.


Mindenbe kicsit belekapok,de nincs elmagyarázva,nincs fokozatosság.


Jelenleg meg az erettsegire keszulok. Nem az orvosi Zh-ra.

Tudom az rosszabb lesz,de még ha az alapokat sem tanitjak meg nekem azert az mas.


Kicsit ugy erzem hogy a+b-t kéne tanulnom,de azt varjak el hogy a+b-t tudjak a négyzeten,magamtól.

1honapja csinálom. Tenyleg foglalkozom vele,de egy konkret feladatot nem tudnek kitolteni az erettsegikbol.


Igazabol azt nem tudom eldonteni,hogy egyszeruen keves vagyok vagy csak mas tanart kene keresnem.


En meg nem tudom a felig angol,felig latin ábrat megtanulni,hisz magyarul se tanultam meg.

Biosz faktos voltam igen,de köze nem volt ehhez,illetve csak 1 evig voltam az.


Kicsit ugy erzem ha megvennem a mozaik konyveket,es magamnak feladatoznek,hisz az erettsegi feladatok nyilvanosak,kb ugyanitt lennek olcsobban.


Úgy kepzeltem az orakat,hogy leadja a tanar az anyagot,en megtanulom,kapok hazit,feladatokat csinalunk es amikor megy haladunk tovabb.


Ha valaki leirna a meglatasat,megkoszonnem .



febr. 28. 14:24
 1/10 A kérdező kommentje:

Kémia pedig ugyan ez.

Szamolasi feladatok (10.be volt utoljara kemiam,jeleztem is a tanarnak)


Es akkor ulok csendben,hisz nem tudom hogy kene elkezdeni.

Mondja az elsot megcsinalom aztan te.

Ez szep is lenne,hogyha ugyan az lenne a kovetkezo feladat.

De tok mas. Es akkor kb kinosan ulunk csendben.

En azert fizetek,hogy megtanitsak

Mert en megtanulnam,ha megtanitanak.


De ha most valaki elkezd tanulni kinait es leforditanak neki egy mondatot,nem fog tudni o is forditani egy tok mas mondatot

febr. 28. 14:28
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem úgy tűnik, nem tud tanítani a csajszi.
febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

+amikor nem ertettem semmit az anyagbol hisz nem volt leadva,igy utana neztem es tok veletlen a Semmelweis oldalan megtalaltam az egyik ppt-t.

Igy kicsit mar fel is idegesitett,hogy a ppt-n sem dolgozik szinte,a tananyag se volt leadva,de fizetek havi 100ezreket

febr. 28. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos az oktatás az ilyen. Nehéz találni jó tanárt, aki meg jó, ahhoz sokan járnak és horribilis pénzeket kér el.

Próbáld esetleg mindenféle érettségis oldalról összeszedni a tudást. Hidd el, önállóan is simán menni fog, mert orvosira készülsz :)

Ha valami nem stimmel, gyűjtsd ki őket és járj egy sima tanárhoz, aki nem egyetemista. Ő majd válaszolni fog a kérdéseidre, hogy mit nem értesz.

febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy ne misztifikáld túl az orvosit sem. Az is csak egy egyetem. Jó, persze nehéz, de mindenkinek meg van mi a nehéz és mi nem. Ha elhivatottságból csinálod, akkor nem lesz nehéz. Akkor maximum csak sokat kell tanulnod. Ez már egy első előtti lépés! Nem szabad túlgondolni a dolgokat. Csak egy sima egyetem az orvosi is. Na hajrá!
febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha pontosan úgy van, ahogy leírtad, + egyetemista is, vagyis még ő maga is tanulja a dolgokat, akkor ez az összeg nagyon nem éri meg.
febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Én bioszon tanulok. Ha segítség kellene írj nyugodtan én (ingyen) segítek.
febr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Keress masik tanarokat.
febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én mesterséges intelligencia segítségével írtam 96%-os emelt kémiát és 98%-os emelt bioszt mindenféle selejt magántanár igénybevétele nélkül. Az orvosin is remekelek, pedig nem vagyok zseni csak rendkívül intelligens.
febr. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 doktor beles?
márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!