Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az is plágiumnak minősül, ha...

Az is plágiumnak minősül, ha valami más szakdolgozatban le van írva?

Figyelt kérdés

Teszem fel, leírom a szakdolgozati formákat, amit láttam más dolgozatokban is, de nekem is le kell írni, mert az én témámhoz is kapcsolódik, de pl. egy rész tök ugyanúgy van felépítve más szakdolgozatban, ahogyan én is írtam.


Pedig csak utólag találtam rá, nem onnan mintáztam.


Felsorolás,diagram, táblázat, értelmezés

(Adatok mások) de akkor lehet, hogy ezt is plágiumnak fogja minősíteni?


febr. 28. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenkor meghivatkozhatod (és meg is kell) a másik szakdolgozatot. Ha nincs szó serinti azonosság az nem plágium.

A szakdolgozatra vagy a kiadás helye vagy a kiadvány formátumánl annyit kell beírjál: "kézirat" a címből úgyis látszik, hogy szakdolgozatot hivatkoztál (az a cím végére zárójelbe kerül).

febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

szakdolgozati formákat* helyett szervezeti formákat, bocsánat nem figyeljem, hogy rossz szóra javított a telefon


Mármint a KSH-n talált adatok mások (más év) de maga a téma ugyanaz, meg a felépíts is adott fejezetben *

febr. 28. 18:11
 3/10 A kérdező kommentje:

1:

Nem más szakdolgozatából csináltam, csak nézelődtem a neten milyen fejezetekre lehetne még bontani és akkor találtam rá erre a dolgozatra, aminek 1 fejezete pont úgy van felépítve mint az enyém

febr. 28. 18:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint KSH adatokból vonsz le következetetést és ezt bontanád részekre?
febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem


Szervezeti formákat írtam fel felsorolás szerűen

A KSH adataiból készítettem egy diagramot

Ezután a 2 legtöbbet használt szervezeti formát összehasonlítottam (táblázatban)

Majd értelmeztem az adatokat


És amit néztem (ezek után) dolgozat, ott is éppen így épül fel az egyik fejezet

Az adatok eltérnek mivel van 10 év a 2 dolgozat között

febr. 28. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem kell lehivatkoznod, mivel a szervezeti formák adottak, melyeket valaki egyszer megfogalmazott. Azt kellene megtalálnod aki ezeket először meghatározta és őt hivatkozni. Az hogy valaki más előtted ugyanazt a két formát hasonlította össze mint te az csak véletlen. Nehéz a végtelenségig teljesen egyedi dolgozat ötleteket kitalálni.
febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valóban nem könnyű, de a KSH oldalán is fel vannak sorolva szerintem ezen nincs mit hivatkozni

ezek vannak és kész


A problémám azzal van hogy ő is leírta mellé a törvényeket, ugyanúgy diagram, ugyanúgy 2-t összehasonlít táblázatban tehát maga a fejezet felépítése egyezik meg

febr. 28. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudod másképpen leírni. Hogy a szerkezet és a struktúra megegyezik nem a te bajod. A diagramot színezd más színekkel és kész.
febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem nagyon tudom más színekkel mivel 9 szín van benne

de a felosztás színei nem egyeznek meg

febr. 28. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az akkor jó lesz
febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!