Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből kell érettségizni...

Miből kell érettségizni ahhoz, hogy felvegyenek a Nyíregyházi Egyetem légijármű-vezetés szakára?

Figyelt kérdés

Utánanéztem, néztem videót róla és azt hallottam ( de lehet elavult forrásból) hogy matekból kell egy érettséginek meglenni és a következő tantárgyakból egynek: kémia, biológia, fizika, informatika.

Azért kérdezem, mert nem tudom ez mennyire érvényes még, illetve nekem fura, hogy miért nem fogadják el a földrajz érettségit?

És ezekből elég középszintű érettségi, vagy emelt is kellhet?

Én néztem az egyetem weboldalát, de nyilvánvalóan elég átláthatatlan nekem, de nagyjából megtalálhattam az összes infót ami van ott és ezekre egyik szöveg se tér ki.

Illetve, egyáltalán ha utasszállító pilóta akarok lenni, akkor ügye erre a szakra kell mennem? Elvileg van repülőmérnöki meg légijármű-vezetői, csak biztonság kedvéért, nehogy elnézzem.

Még nekem arréb van az érettségi, de előre felkészülök, ne legyen baj.



márc. 4. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ebből:

[link]

márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Nincs légijármű vezető képzés ezen az egyetemen én nem találtam ilyet. A mérnöki képzés pedig nem az. Én úgy tudom, hogy csak 2 helyen van pilóta képzés, önköltségesen kb. 30 millió ft. és kell előképzettség.
márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felsőoktatási szakképzés van költségtérítéses formában. A felvi.hu szerint "az érettségi pont számítása bármely két érettségi tárgyból történik".
márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
7,6 millió félévente, és ez még nem is diplomás képzés.
márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztosan nem fizetnék ennyit valamiért,ami nem is ad diplomát.
márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt a 30 milliót fedezi a diákhitel, amit a 1,5-2 milliós pilótafizetéssel könnyen lehet törleszteni
márc. 5. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!