Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van arra mód, hogy egy (nem...

Van arra mód, hogy egy (nem nyilvános) szakdogát ne csak adott egyetem könyvtárában lehessen megnézni, hanem úgy is, hogy nem ahhoz az egyetemhez tartozom?

Figyelt kérdés
márc. 4. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Van.
márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És meg is írod hogyan? :D sokat segítene az info …
márc. 4. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden könyvtárba szabad a belépés, max nem iratkozhatsz be, csak napijegyet vehetsz, pl.

Ha szakdolit írsz, talán menni fog, hogy ellvasd a neten az adott könyvtár szabályzatát.

márc. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért a szakdolgozatok nyilvánosak?

2002-ben írtam, most bàrki láthatja azt a szeméthalmot?

márc. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4# Minket nyilatkozatnak, hogy engedem-e és ha igen akkor hogyan

pl: korlátlan hozzáféréssel, vagy korlátozottan vagy sehogy


Kérdező egyszerűbb lenne, ha az adott egyetem TO-jának írnál

márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos a legtöbb hazai felsőoktatási intézményben meg sem kérdezik a végzős hallgatókat arról, hogy a szakdolgozatuk nyilvános legyen-e vagy sem. Általában automatikusan nyilvános minden elfogadott szakdolgozat, ami a legtöbbször azt jelenti, hogy legalább a könyvtári helyben olvasás és fénymásolás engedélyezett, de van, ahol még az elektronikus letölthetőség is biztosított. Ezzel persze könnyű visszaélni, hiszen így nincs meggátolva, hogy valaki egy másik intézményben készült szakdolgozatot sajátként nyújtson be. Én régebben oktattam a felsőoktatásban, és volt néhány eset, amikor ilyesmire gyanakodtam; de persze az efféle csalások bizonyítása nagyon nehéz, ha az adott szak sok helyen fut és ráadásul egy kicsit a szakdolgozat címe is módosított. Nem utazhattam körbe az országot e célból, míg a feltételezett csaló egy retúr vonatjeggyel megúszhatta a dolgot.
márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Második valaszolo, felreertesz, vagy felreerthetoen fogalmaztam. Adott szakdoga csak annak az egyetemnek az adott kari konyvtaraban tekintheto meg.


En mar szerencsere tobbszorosen is tulvagyok a szakdogairason. Egy nekem kevesse ismert temabol kell most felkeszulnom es az irodalomjegyzek erdekelt volna csak

márc. 5. 09:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Második valaszolo, felreertesz, vagy felreerthetoen fogalmaztam. Adott szakdoga csak annak az egyetemnek az adott kari konyvtaraban tekintheto meg.


Akkor fuss neki újra annak a válaszomnak. A könyvtár nyilvános, bárki bemehet és elolvashatja. Lehet, hogy be nem iratkozhat, aki nem a kar hallgatója, de mindenhol van napijegy vagy egyéb lehetőség a belépésre.

márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt nem tudtam. Félreértettelek.
márc. 5. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!