Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van az hogy valahol 1,5...

Hogy van az hogy valahol 1,5 év egy mérlegképes könyvelői képzés, máshol pedig 2 hónap?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel diplomával keresgélek.


És van ahol így is 1,5-2 év (adnak felmentést tárgyak alól de a képesítés megszerzése ennyi idő)


és van ahol 2 hónap alatt le lehet tudni, még online is.


Mi a különbség?

Nyilván 1,5-2 év alatt többet lehet tanulni mint 2 hónap alatt de a felmentett tárgyakra nem kellene bejárnom és nem mindegy hogy 2 év vagy 2 hónap alatt szerezném meg a képesítést.

Magára a megszerzett papírra lennék kíváncsi, hogy az ugyanaz?


Ahol láttam a 2 hónapos képzést , diploma nélkül ott is 1,5 év.

Elképzelhető, hogy diplomával 2 hónap alatt ugyanazt kapnám mint máshol 1,5 év alatt? (Van olyan képzési hely ahol diplomával is ki kell várni ezt az időt csak a legtöbb tárgya nem kell bejárni)


márc. 5. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelkezel pénzügy és számvitel diplomával, akkor a mérleképes könyvelői képzés 7 moduljából 6 alól automatikusan felmentést kapsz, a hetedik alól (ez a Számvitel és adózás digitális környezetben) csak akkor, ha tudod igazolni, hogy az egyetemen tanultál ilyen, vagy ehhez hasonló tárgyat. Nem tudom, melyik az a suli, amelyiknél felmentésekkel együtt is 2 év a képzés, de kerüld el messziről. A fenti tárgyat én megcsináltam, konkrétan másfél hónap alatt megvolt az a modul. Igen, PSZ diplomával pár hónap alatt meg tudod szerezni a vállalkozási mérlegképes könyvelői képesítést, felesleges a 1,5 évesre menni.
márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Megkérdezhetem, te hol csináltad pár hónap alatt?


Amit én néztem 2 hónap és online van.

Igen azt olvastam, hogy "Számvitel és adózás digitális környezetben" ez a tárgy hiányzik hozzá, sajnos digitálisan nem tanultuk.

Tehát ezt kellene tanulnom. Vizsgázni csak ebből az 1 modulból kell? Vagy pedig ebből+ a végén az egészből le kell vizsgázni?


"Nem tudom, melyik az a suli, amelyiknél felmentésekkel együtt is 2 év a képzés"

A lakóhelyemen sajnos így van. Ezért furcsáltam, hogy vajon ugyanaz e a képesítés 1,5 év és 2 hónap alatt. De gondolom azért 1,5 év, mert nem indítanak külön olyat, hogy felmentéssel, hanem 1 képzés indul azok számára akiknek nincs felmentésük és csatlakozhatnak olyanok is akiknek van, nem kell bejárniuk a felmentett órákra de a képzési idő nem rövid. Ezt szeretném elkerülni, ha 2 hónap alatt is meglehet csinálni és ugyanaz a képesítés. (tehát nem csak valami kis oklevél, vagy tanúsítvány, hanem rendesen ki van állítva nem tudom mit kapnak ilyenkor)


Idén változik, hogy plusz óraszám és drágább is lesz, még előtte szeretnék beiratkozni

márc. 5. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magam gazdálkodási és menedzsmenten végeztem, nem PSZ-en, úgyhogy nekem összesen 4 modult kellett megcsinálnom, de baráti társaságon belül van, aki csak ezt az egyet csinálta meg. Én csak olyat ismerek, aki a Pentánál végzett, én magam is ott csináltam, elégedett voltam velük, a modulzárójukra rendesen felkészítettek. Időben tényleg nem sok, de a mindenféle díjakkal együtt nem lesz olcsó a vége. Pontos összeget nem tudok, de azt igen, hogy pár éve volt ismerősöm, aki majdnem egy 100-ast hagyott ott, hogy a PSZ-es diplomája mellé megkapja a mérlegképest. Az oldalukon szerepelnek a mindenféle felmentések, ha minden igaz, PSZ-es diplomával nem kell képesítő vizsgát tenned, csak ezt az egy modulzárót.
márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Örülnék neki, ha tényleg csak 1-et kellene.


Én úgy tudom, hogy most emelni az áron, szigorítanak, többet is kell járni és 300 helyett 900 e Ft lesz annak, akinek semmi felmentése nincs

márc. 5. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1, az a menete, hogy beiratkozik, beadja a papírokat. Amikor addot helyen legközelebb vizsga van, a biztosság adja meg a felmentést és állítja ki a bizonyítványt. Ahol évente egy csoport indul, ott bizony erre várni kell.
márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem 1 csoport indul évente

Az a sok, hogy ez a képzés azoknak indul akiknek nincs felmentésük, tehát végig kell járniuk az órákat

márc. 5. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!