Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE BTK Pszichológia szakra...

SZTE BTK Pszichológia szakra szeretnék jelentkezni. Van-e esélyem bejutni?

Figyelt kérdés
Így a harmincas éveim végén döbbentem rá, hogy nagyon érdekel az emberi lélek, és szívesen is tanulnék róla. Már van egy BSc diplomám, környezetmérnöki, aminek eddig sajnos sok hasznát nem vettem Csongrád megye megyeszékhelyén, nincsenek munkalehetőségek. De ez nem is számít a kérdés szempontjából. A diplomámat 4,48 eredménnyel zártam, tehát éppenhogy, de csak 4-es. Nyelvvizsgával nem rendelkezem (covid diploma). Nagy a túljelentkezés sajnos Pszichológia BSc szakra, tavaly 420 pont volt. Nekem legjobb esetben 360 pontom van az előző 4-es diplomával. Nyelveket tanulni soha nem szerettem, nem is vagyok rá fogékony. Egy középfokú nyelvvizsga mennyi többletpontot adna? Illetve egyéb pontszerzési lehetőség mi lenne? Eddig 8 félévet töltöttem állami finanszírozásban. Ahogy utána jártam 12 félévet lehet maximum "ingyenesen" tölteni felsőoktatásban.. Tehát, ha fel is vennének, 4 félév után átkerülnék önköltséges képzésbe? Köszönöm.

márc. 14. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
360 pont az édeskevés, még 2 felsőfokú nyelvvizsgával sem érnéd el a 420 pontot. Inkább érettségizz újra emelt szinten.
márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
360 pont biztos nem lesz elég sajnos. Nem tudom, hogy a diplomásoknak hogyan számítják a pontjaikat, de ahogy az 1-es is írt, valószínűleg kelleni fog emelt érettségi is.
márc. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az SZTE-n 340 pontot adnak BA/BSc szintű négyes diplomára. (MA/MSc esetén adnak 360-at.) Középfokú nyelvvizsgára 30-at, felsőfokúra 50-et. De sajnos még 390 pont sem lenne elég, nemhogy 370. Ha viszont azt választod, hogy újraérettségizel, akkor a diplomádat nem fogják nézni, mert abban az esetben nem abból történik a pontszámítás. És igen, ha elfogynak az állami féléveid, akkor automatikusan fizetősre kerülsz át. Valószínűleg az újraérettségizés a legjobb döntés számodra, amit két tárgyból kellene megtenned, viszont ennek is borsos ára van (tárgyanként 67 ezer forint).
márc. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy papíron lenne még x állami féléved, ne nézd, mert maximum 25 éves korodig használhatod fel. 30-as éveid végén te erre már nem vagy jogosult, önköltségesre mehetsz csak.
márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó válaszoló, ez téves információ. Az államilag támogatott félévek felhasználása nincs korhoz kötve. Akár 99 évesen is mehet még államira, ha megvannak a félévei.
márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!