Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a japán minor a Károlin?

Milyen a japán minor a Károlin?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy maga a szak milyen, de minorként? Tudom, hogy kevesebb órák vannak a major szakról kivéve, de ennyi.


Ami igazából a legjobban érdekel, hogy tudok-e úgy jelentkezni, hogy nincs nyelvtudásom (illetve egy nagyon kicsi van)? Azt írták, hogy van felvételi, ami egy japán nyelvi szintfelmérő, de, mint írtam, nincs nagy nyelvtudásom, így ott kibuknék szerintem.



márc. 18. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs nyelvtudásod, akkor ez offos….eleve alapkövetelmény a nyelv a felvételihez….+japán nyelvhez valamit konyítani kell már a felvételinél is kérik. + 2 db nyelvvizsgával szerezhetem meg a diplomát.
márc. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, csak a honlapon is azt írják, hogy várják a japánul nem tudókat, meg akiknek ez a major szakuk, nekik sem szükséges a nyelvtudás. Fura.
márc. 19. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Az lehet, viszont nagyon gyorsan haladnak
márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

#3 nyilván gyorsan haladnak, mert 24×3 hét van arra, hogy a haladósok szintjéig eljussanak 2 félév alatt, legalábbis kezdősként. A haladás pedig csak attól függ, hogy mennyi az ember befogadó kapacitása, szorgalma, motivációja és igyekezete. Meg persze nyelvnél fontos, hogy az ember mennyire könnyen kap rá az idegen nyelvekre, a nyelvtani sémákra, japán esetében a kandzsikra, olvasatokra, stb.



-egy japán szakos hallgató a károlin

márc. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm 4 de ezt nem nekem kell mondanod…hanem a kérdezőnek, akinek nincs nyelvérzéke és bele akar kezdeni egy ilyen szakba ☺️
márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Több éve végeztem a szakon, nekünk akkor még nem volt szintfelmérő, csak a haladósoknak akik rendelkeztek japántudással. A 120-ból kb 100-an indultunk neki 0 vagy nagyon minimális előzetes nyelvtudással. Azt nem mondom hogy megéri elvégezni, de kellemes 3 év volt, bár a japán tudásunk megrekedt gyenge középszinten, s a tanárok is mondták másodévben hogy nyelviskolába kellett volna menni ha nyelvet akarunk tanulni.. :'D Szóval sokat ne várj, az elején persze húzósnak tűnhet a tempó, de beleszoksz hamar, és nem is fognak nagy hangsúlyt fektetni a nyelvoktatásra.
márc. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Van nyelvérzékem (nyelvszakon vagyok). Japánul egy nagyon kicsit tanultam, sajnos akkor még nem igazán vettem rá magam, hogy rendesebben is belemenjek. :( De akkor max elmegyek tanárhoz, nem olyan nagy ügy ez. :)

márc. 20. 15:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy miért írják azt, hogy várják a kezdőket is, ha a felvételi követelménye nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvi kompetencia, dehát ők tudják.
márc. 20. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok

Utánakérdeztem ma, nem nyelvvizsga követelmény van, hanem teljesíteni kell 2 szemeszternyi kezdős japánórát előtte, csak akkor veheted fel a minort.

márc. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Még mindig nem értem, hogy akkor ez miért nincs leírva, de ők tudják. Még szerencse, hogy volt több tervem is. :)

márc. 21. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!