Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Munkaerőpiaci szempontból melyik az értékesebb: gazdaságtudományi doktori iskola vagy másoddiplomaként jogi egyetem?

Lenne lehetőségem most a doktori iskolába jelentkezni, viszont a jog az olyan gyerekkori álmom, amire sosem mertem megadni magamnak az esélyt (leginkább a saját kishitűségem miatt).

Ti melyiket választanátok?



márc. 30. 11:36
A kérdező szavazást indított:
PhD képzés
Jogi egyetem
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gazdaságtudományon belül valamilyen erősebben matekos jellegű, adattudományhoz kapcsolódó doktori program lenne, az szóba jöhetne. Más kérdés, hogy ha eléggé elszánt lennél egy doktorihoz, akkor nem minket kérdeznél.
márc. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem matekos, és nem adattudomány, sajnos.

Nem az elszántság a baj, mert ha lenne belőle bármi hasznom a munkaerőpiacon, akkor végigcsinálnám még úgy is, hogy a beadandók írásától is mindig rázott a hideg. Nem a tudomány szolgálatában képzelem el az életemet alapvetően. A dilemmámat az okozza, hogy jött egy lehetőség és éljek-e vele, van-e értelme belekényszeríteni magamat 4 év doktori képzésbe egyáltalán, jelent-e ez bármiféle hozzáadott értéket számomra azon túl, hogy megcsináltam. :/

márc. 30. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Jognak semmi értelme, másoddiplomaként pláne. Azon a szakon képezd magad tovább amit végeztél.
márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Inkább a PhD ha a munkaerő piacot nézzük, ha viszont az álmodat akkor a jogász…szerencsére nem egy művészeti után szeretnél menni mert az éles váltás lenne, de van átfedés köztük a mostani végzetségeddel, tehát mindenképp tenne hozzá…a kérdés az, hogy mit akarsz.
márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
márc. 30. 16:06
 6/7 A kérdező kommentje:
A szavazás jelenleg 9-9 szavazattal döntetlenre áll. :D :D
ápr. 1. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszokat olvasva szerintem az nagyon erős érv, hogy a jogi osztatlan után még temérdek továbbképzés, gyakorlat stb van.

Milyen témában csinálnád a doktoridat?

Amúgy valamilyen szinten nyilván vannak olyan továbbképzések is, amiket alapvetően gazdasági továbbképzésbe sorolnak, és mégis van közük a joghoz, gazdasági jog vagy ilyesmi (de egyébként egyáltalán nem vagyok otthon a témában, ne alapozz sokat arra amit én mondok)

ápr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!