Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőcserép, bitumenes zsindely...

Tetőcserép, bitumenes zsindely vagy cserepeslemez? Melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

Tetőcsere lassan aktuális lesz nálunk, és azon gondolkodom, ár-érték arányban mi volna a legjobb.

A hagyományos tetőcserépnek amúgy van valamilyen előnye a másik kettővel szemben? Azon kívül, hogy esztétikai szempontból a legszebb?



#tetőcserép #bitumenes zsindely
febr. 2. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Cserepes lemez.Nálam az lesz a palára.
febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Pont ugyanezt a kérdést szerettem volna kiírni én is, nálunk sincs még döntés.

Az ár miatt mennék inkább a bit. zsindely vagy a lemez irányába.

Ugyanakkor a lemeznél hátrányként hallottam, hogy esőben olyan hangja van, mintha ezer dobverő ütné egyszerre a tetőt, bár ha normálisan hőszigetelve van (pl. kőgyapot), akkor az elnyeli a hangot is.

Még arra is kíváncsi volnék, hogy egy kiadós jégverés mit tud kezdeni a lemezzel...

Bitumenes zsindelyről túl sokat nem tudok mondani egyelőre.


Szóval mi is gondolkodunk, hogy mi legyen, és gyűjtjük az infókat.

febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
A hagyományos cserép ötven évig is cserép ami nagy előnye.Csrepes lemezre húsz évet mondanak de 15-nél a csavarokkal rozsdásodik.Talán bitumenes zsindelyt valasztanám ha nem cserép.
febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi a tetőcserép és a betoncserép között választottunk a tartóssága miatt. Azokhoz eleve úgy kell a tetőszerkezetet méretezni, mert nehezek, ez új építésnél lehetséges, ha a tető nem elég teherbíró akkor a betoncserép nem opció.

A végén a szín döntött. Rendes cserepet szerettünk volna, de annak olyan fakó pirosas színe volt ami nem tetszett, a betoncserépnek jobb volt a színe, most 12 évvel később is pont olyan jó és szép és ilyen lesz ezután is.

A tartósság volt a döntő és hogy a jövőben ha a tetőteret is esetleg beépítenénk, akkor is jó legyen majd. Fel sem merült a zsindely vagy a cserepes lemez az élettartama miatt.

febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz hogy a lemez annyira zajos lenne.Jégesőben minden zajos .

50 év múlva már a cserép gyártója,forgalmazója sem lesz meg.Olyan minrha én adnám a garanciát .Olvastam 5 év után jött le a cserép szine a kő zuzalékkal.Már más gazdája volt a gyárnak.forgalmazó sem volt meg .

A tulaj benyelte a kárt . Lemez tető gyorsan elkészűl.Minden téren olcsóbb.

Olyan vállalkozót kell keresni,aki teljes mértékben betartja az előirt technológiát !!!

febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Én a beton cserepet választottam, de új a tetőszerkezet is. Ez masszív, nem potyog le és 30 gari van rá, mivel minden előírás betartásra került.


Zsindelynél gyakran látom, hogy 15-20 év után felkunkorodnak a szélek, után alá kap a szél és letépkedi a tégla lapokat, vagy hód farkakat egyesével.


A cserepes lemezből csak a drágát szabad megvenni pl lindab, mert az olcsók kifakulnak és okádékul néznek ki utánna. Ezzel az volt a bajon felhő szakadás vagy jégeső nagyon behallatszik. Palára ha jó a szerkezet én is ezt tettem volna, mert viszonylag olcsó.

febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3. Rozsda mentes anyag nem rozsdásodik.

Nézd meg a Pennyiket azzal lett lefedve és semmi baja. Pedig már több mint 20 évesek.

A legjobb nyilván a betoncserép de minden féle falra nem is tehető fel, meg annak a faanyagja is duplájába kerül mint a trapézlemez vagy a cserepes lemez alá.

Nekem az alsó épületen Onduline hullámlemez volt, na ezt nem szabad felrakni. AZ idő annyira megette hogy ment szét mint a kartonpapír a víztől.

SZóval ilyet ne tegyen fel senki.

De hogy ezt lecseréljük a faanyag még tökéletes volt és csak a könnyű fedés jöhetett szóba.

Így lett a trapéz lemez a vége.

Én nekem nem nagyon hangos, bár van egykis hangja de nem vészes.

És nem is olcsó hiába irják előttem, mire felrakták.

Na most ebből kiindulva az Onduline hullámlemezből, a bitumenes zsindely is hasonló anyagból van és azok meddig bírják? Lehet 20 év és vége lesz nekik.

febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

B.Zsindely tető 15 év után már teljesen ki van repedezve. A nyári hőséget nem bírja.


A cserepeslemez egy árnyalattal jobb, de ott meg a rengeteg csavar a gyenge pont. A kivitelezőnek nagyon alaposnak kell lennie, különben mindegyik trehányul behajtott csavar egy-egy beázási pont lesz.

10-ből 9 szaki képtelen kezelni a csavarbehajtót.


A cseréptető drága, de a felrakása hülyebiztos.


Palára melegített zsindely: kaki szőnyeg alá söprése. Ez egy nagyon jó szűrő: rákérdezel, vállalnak-e ilyet, amelyik brigád helyesel, azt messzire kerüld el. Nagyon távol állnak a szakmától.

febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Családi házra csak kiselemes rendszert.

Bitumenes zsindelyt idő előtt eszi meg az UV.

Cserepes lemez jó, tényleg kopog, de nem elviselhetetlen, ha bármi miatt javítani kell akkor macerás, illetve összetett, bonyolult tető esetén a mérete miatt sok a hulladék.

Ha cserepes lemez akkor pl. Gerard.

Cserép esetén nagy gyártó termékével nem lősz mellé.

febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!