Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika tanári mennyire matekos?

Fizika tanári mennyire matekos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelentkeztem egyetemre tanárira, fizika-biosz szakpárral.

Érdeklődnék,hogy egyetemen tanult fizika mennyire matekos? Most fogok emelten érettségizni belőle, az nem jelent számomra még problémát,mármint az a matematika amit ott visszakérnek.


márc. 30. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Tanulnak kvantummechanikát is, szóval eléggé matekos.
márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Fizikatanár egy szó. Öreg vagyok, ma minden egy kicsit más.

Általános iskolában 4 év alatt csak ötöst kaptam matekból, fizikából. Mindkét tanárnő arról referált a szüleimnek, hogy öröm tanítani. Élveztem, szerettem. Féltek feleltetni, mert tudták, nem lehet le sem lőni. Főleg fizikából.

Aztán középiskolában a fizika már szinte csak matek. matektanár olyan rossz volt, hogy minden érdeklődést kiölt belőlem, így a fizikával is sok gondom volt.

Igaz, diák szemmel írom ezeket, de hát ha nekem fizikaórán is egyenleteket kellett megoldanom, akkor felteszem a tanárnak is illik tudnia.

(De akkor miért tőlem kérdezte?)

márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként fizikaszakon kemény differenciálegyenletek vannak, bár ezekre van megoldási séma, ott vannak még a többváltozós deriváltak, vektormezők
márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon matekos, ezért utólag bánom, hogy kémia-fizika szakra mentem. Matek-kémia vagy matek-fizika szerencsésebb, mert matekot eleve tanulni kell. Annyi, hogy az alkalmazott matekon van a hangsúly, tehát a bizonyításokat nem kell tudni olyan szinten mint matek szakon. De tanultam nagyon sokféle matekot, határértékszámítás, mátrixok és determinánsok (=lineáris algebra), deriválás, integrálás, ugyanez többváltozós vektorterekben.

Ha megnézed a Maxwell egyenleteket:

[link]

vagy a Schrödinger-egyenlelet:

[link]

vagy a kémiai potenciál definícióját:

[link]


akkor látod, hogy ezeket középiskolás matektudással elolvasni sem lehet, szóval matekból is kell még fejlődni jócskán.

márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Annyi, hogy az alkalmazott matekon van a hangsúly, tehát a bizonyításokat nem kell tudni olyan szinten mint matek szakon."

Nekem az egyik szakom matek, néhány tanár bizonyítás nélkül át sem engedett, úgyhogy ezt gondold végig még egyszer.

márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!