Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik egyetemen...

Szerintetek melyik egyetemen a legjobb a jogi kar?

Figyelt kérdés
Véleményt keresek róla, hogy szerint melyik iskolában a legjobb a jogi kar.

márc. 31. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Főiskola?
márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nehéz definiálni azt, hogy “jó”, mert ez millió paramétertől függ, de ha azt nézed, melyik egyetemen szerzett diploma a legelfogadottabb a munkaerőpiacon, akkor az ELTE.
márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, így értettem.
márc. 31. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz kérdés, mert szinte mindenki csak egyet, a sajátját ismeri. A tanároknak lehet hogy több fogalmuk van lenne erről. Pázmányról tudok nyilatkozni. Mivel még relatíve friss egyetem, elég rugalmasak, nyitottak és kedvesek voltak a tanárok, főleg az a mag, akik először végeztek itt, és aztán itt is maradtak. Az épület szép, folyamatosan tesznek hozzá valamit. De ez a kezdeti állapot azt is jelenti, vagy legalábbis mikor én odajártam 2010 körül, akkor még úgy tűnt, hogy eléggé kialakulatlan hely. Nem voltak még igazán hagyományok, programok, amikben részt vehettünk volna. De ez nyilván az érme másik oldala. ELTE-n gondolom meg pont fordítva van, a patinás hagyományok miatt a diák egy kész rendbe tud beilleszkedni, de cserébe talán szigorúbbak az elvárások is. A többi egyetemről azt tudnám elképzelni, hogy mindegyik olyan, amilyen városban van. Debrecenben egy kimért, de szorgos közeget, Pécsen valami lazább, délies hozzáállást gondolok magam elé (bár a jog végső soron elég merev terület).

És akkor most nézed hogy hova érdemes jelentkezni?

ápr. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, igen, most nézem a jövőre gondolva.
ápr. 5. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem ajánlom az ELTE-t mert nagyon szivatós, és egyáltalán nem olyan jó a közösség. Inkább a Pázmányt ajánlom, nagyjából egy szinten van a kettő.
ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!