Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetem tenyleg ilyen...

Jogi egyetem tenyleg ilyen konnyu?

Figyelt kérdés
Sokan levelezon melo mellett csinaljak ezt a szakot,hogy? Amikor en villamosmernokin(bme) napi 6-7orakat tanulok… es kb semmire nincs idom,energiam
ápr. 4. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Vélhetően te vagy gyenge képességű, mert egy villamosmérnökin sem kell egy tehetségesebb embernek napi 6-7 órákat tanulnia ahhoz, hogy sikeresen abszolválja. Neked ugyanúgy problémát okozna a jogi egyetem elvégzése is.
ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom… a mi evfolyamunkban akkor senki se tehetseges mert mindenki ennyit vagy tobbet tanul…
ápr. 4. 09:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze a könnyűséghez. Villamosmérnöki képzést is indítanak csomó helyen levelezőn mind alap-, mind mesterképzésben, és vélhetően nem tennék, ha nem lenne rá kereslet, vagy nem tudná senki elvégezni.

Nyilván egy levelező képzésen máshogy tanul az ember, ritkábban vannak a szorgalmi időszakban számonkérések, inkább a vizsgákra koncentrál. Ettől nem lesz sem könnyebb, sem nehezebb, hanem alapvetően másfajta a képzés.

ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nalunk nincs levelezo
ápr. 4. 10:07
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem, mert az olyan szakember is lesz. Nem mindegy hogy summa cum laude-val vagy rite-tal végzi el. És az egyetemek között is nagy az eltérés, nem mindegy hogy ELTE vagy valamelyik gyengébb vidéki jogi karról van szó. Másrészt akinek ez már másoddiplomája (lesz)

annak van rutinja a nagy mennyiségű anyag megtanulásában. Másrészt nem vagyunk egyformák, mindenkinek mások a képességei. A jogászoknak valószínűleg jobban megy ez a fajta tanulás, mint egy mérnöknek (akinek a szakja teljesen más kompetenciákat kíván).

Summa summerum nem kell lenézni a jogászokat, méltán van a szak a legkeményebb/legtanulósabbak között

ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Semmire nincs időd, energiád... De ilyeneken filózol, hogy vajon más mennyit tanul, és még ki is írsz egy kérdést róla. Taps.
ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!