Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a programtervezo...

Egyetemen a programtervezo informatikus szak tenyleg annyira nehez?

Figyelt kérdés
Szeretem a programozast, a kozepsulis anyagot ertem is, es el is terveztem, hogy erre szeretnek tovabb menni, de ilyenekkel ijesztgetnek, hogy 10%a fejezi be altalaban. Azt mondogatjak nekem, hogy kis eselyem van, nem biztos, hogy megeri megprobalni. Igaz ez? Valasztjak konnyebbet?

2015. nov. 4. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban rengetegen kihullanak, egy kemény szak, de azért nem lehetetlen megcsinálni.


Persze lébecolva nem fog menni, csak kemény munkával, de ez meg meghozza a gyümölcsét.

2015. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért nehéz, mert többnyire matek szak, amíg más szakokon inkább gyakorlatiasabb a programozás oktatása (mérnök infón vagy villamosmérnökin) addig itt több az elmélet és a matek. Én élveztem tanulni, de nem látom semmi értelmét.

Egyébként én mérnök infóra mennék, mert ott nem csak programozást tanítanak, hanem "szoftvermérnöki" tantárgyak is vannak, hogy hogyan érdemes egy-egy szoftvert megtervezni.

2015. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kemény, ez tény. De hogy lehet úgy élni, hogy "nem éri meg megpróbálni" ?? :-O Ilyen hozzáállással semmi sem éri meg. Igenis, ha ez érdekel, neki kell menni, még ha nehéz is. Pont azért jelent többet, mint más papír, mert nehéz megszerezni. Ha pedig érdekel és teszel érte, menni is fog. De ezt ne mások döntsék el, hanem te!
2015. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!