Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kreatív producer szeretnék...

Kreatív producer szeretnék lenni, melyik magyar egyetem szaka a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egy kapcsolatokon múló szakma, és kicsi az esélye, hogy ekként fogok dolgozni, de aki nem mer, nem nyer! 18 vagyok, jövőre érettségizek. Kommunikáció és médiatudomány az eddigi legjobb ötletem.

ápr. 6. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A produceri "szakma" nem csak kapcsolatokon múlik, hanem pénzen. Filmforgatásoknál a producer finanszírozza az egész forgatást. Ő egy befektető. Annyi dolga van, hogy eldöntse, hogy mibe érdemes fektetni rengeteg pénzt, mennyire fog megtérülni, hányan nézik majd azt a filmet. Mivel nála van a lóvé, vannak köztük akik szeretnek beleszólni a rendezésbe is. Elsősorban ez nem kreatív szakma, hanem gazdasági szakma. Csak akkor tudsz producer lenni, ha rengeteg pénzed van.
ápr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak a producer, és a kreatív producer két különböző dolog. Nyilván ehhez is kell pénz, és köszönöm a választ, de a kérdésem nem efelé irányult.
ápr. 7. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:
De hogyan képzeled el ezt a munkakört? Milyen típusú projekteket vinnél, mit csinálnál egész nap?
ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kettes válaszoló vagyok, egyébként ha játszik külföld, Hollandiában például ezeket találtam:

[link]


Én már 6 éve érettségiztem, és akkor nagyon nagy divat volt külföldre menni, főleg Angliába, csak a Brexit után már nem volt vállalható a tandíj, így most kb senki nem megy oda. Viszont Hollandiába még igen, ezért néztem ezeket.

(Bár lehet hogy ezek amiket belinkeltem privátsulik, nem néztem meg rendesen)

ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na most látom, hogy magyar egyetemet kérdeztél, sorry
ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a színház és filmművészetin megpróbálod a gyártásszervezőt, ahova nagyon kevés esély van bejutni, de hátha, akkor ugyan filmmel fogsz főleg foglalkozni, de szerintem más műfajokhoz is lehet alkalmazni azokat skilleket amiket ott megszerzel. Eszembe jutott még hogy az Eltén van zenekultúra szak, és annak elvileg zenei menedzsment és szervezés a célja, és van még művészetmenedzsment mester is, a MOME-n, talán a képzőn is (?) , és talán a METU-n is.
ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3-mas, igazából Magyarországon Verebély Marcell pályapépe szimpatikus nagyon. Én is zenés showműsorok kreatív producere szeretnék lenni, azokat koordinálni tudni. Az hogy nagyon pontosan melyik részével foglalkoznék, majd egyetem közben derülne ki úgy is. Egyébként ha jól tudom, Verebély is kommunikáció és média szakon végzett.
ápr. 9. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha jól értem, főleg olyan projektekkel akarsz foglalkozni, ami populárisabb és nagyobb célközönsége van, mint mondjuk egy művészfilmnek, vagy kiállításnak.Hát nem tudom, milyen szak lenne neked jó, a kommunikáció és médiatudomány ahogy mondtad, valószínűleg az a legjobb választás. De gyakornoskodj, sőt önkénteskedj (!!!) stúdiókban, fesztiválokon minél előbb, akár már most gimnázium alatt!!!
ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
ápr. 10. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!