Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakközép alacsonyabb...

A szakközép alacsonyabb színvonalú és lenézik a gimnáziummal szemben?

Figyelt kérdés
Állítólag főiskolára pontok alapján kerülsz be, de ha túljelentkezés van a gimiseket részesítik előnyben. De amúgy is a főiskolától eltekintve.. lenézik, szarabb a szakközép mint a gimi oktatásilag stb.. szempontjából?
2010. okt. 27. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen alacsonyabb színvonaló, vannak erős szakközepek és gyenge gimik, és fordítva is.

Az azonban általánosságban elmondható, hogy a közismereti tárgyakra szakközépben_általában_ kevesebb figyelmet fordítanak, hiszen a szakmai tárgyak lefoglalják a diákokat.

Én zenei szakközépbe jártam és feleannyit nem tanultunk magyarból, matekból, mint a sima gimibe járók.

2010. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Azért mondják, hogy a gimisek előnyben vannak, mert a gimiben a reál tárgyakra nagyobb hangsúlyt fektetnek addig, amíg a szakközépben a szakmai tárgyak picikét háttérbe helyezik a reál tárgyakat.

Az enyém ellenpélda:

Én szakközepet végeztem, és olyan helyre jelentkeztem főiskolára, ami passzolt a szakképesítésemmel. Nem csak a felvételnél, de a 4 év során is előnyöm volt. :)

2010. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

ha túljelentkezés van a gimiseket részesítik előnyben.

Ez fas.zság.

2010. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó: ezt a szüleimnek monták több diplomás főiskolás tanárok, hogy ez alapján is szortíroznak... mert állítólag egy szakközép 5-ös az csak egy gimis hármasnak felel meg.
2010. okt. 27. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

tudás szempontjából lehet, hogy ez így van, hogy egy átlag szakközepes 5ös egy átlag gimi 3asnak felel meg, és a főiskola tanár valószínűleg erről beszélt a szüleidnek.

De az tuti, hogy a felvételinél nincs ilyen differenciálás, a pontszámításba csak a jegyek számítanak, nem hogy honnan jössz, az nem.

Ilyen alapon a gimiken belül is lehetne differenciálni, egy Fazekas spec matek szakon szerzett matek 3as is megfelel egy 5*******************************osnak egy akár erősebb gimiben is, még sincs megkülönböztetve.

2010. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"utolsó: ezt a szüleimnek monták több diplomás főiskolás tanárok, hogy ez alapján is szortíroznak... "


Akkor hazudtak vagy félreértettek a szüleid vmit. Ez egy baromság. Csak a pontokat nézik.

2010. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül kellene alacsonyabb színvonalúnak lennie. de a gyakorlatba általában az.
2010. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tesóm gépészeti szakközepet végzett és gépészmérnökire jelentkezett utána. Náluk a gimiseket "nézték le", akik osztani akarták az észt, ám azt se tudták, merről kell megfogni a tustollat... Tesómat bírták a tanárok, le is diplomázott, most jó állása van.

Szóval, nem kőbe vésett dolog az, amit a szüleidnek mondtak, helyzetek vannak csupán. Lehet, hogy azon a főiskolán, azok az egyes tanárok, akik a szüleidnek ezt mondták, valóban kivételt tesznek a gimnáziumot végzettekkel, de ez nem a felvételinél történik, hanem mikor már ismerkednek az évfolyammal. Ez az ő egyéni jellemzőjük, nekem az a tapasztalatom, hogy 10-15 tanár közül, akikkel első évfolyamon találkozol 1 az, akit érdekel ez, a többi a nyújtott teljesítmény alapján kategorizál.

2010. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ha szakközépben tanulsz és olyan ágon tanulsz tovcább fősulin akkor nagy előnyt jelent.
2010. okt. 27. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!