Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol érdemes muzeológiát végezni?

Hol érdemes muzeológiát végezni?

Figyelt kérdés

Alapszakon bölcsészettudományi szakirányon végeztem pár éve. Nagyon megtetszett a muzeológia szak, illetve a múzeumi munka, ezért ebbe az irányba szeretnék továbbmenni. Nézegettem a kínálatot, és a Debreceni Egyetem által meghirdetett mesteri (és keresztféléves szakirányú továbbképzés), valamint a Gál Ferenc Egyetem alkalmazott muzeológia szakirányú továbbképzése keltette fel a figyelmemet. Nyilván nagyon tetszett az ELTE kínálata is, viszont csak levelező tagozat érdekel. A következő kérdéseim merültek fel:

- Akik ezeken az egyetemeken végeztek: milyen tapasztalataitok vannak?

- Levelező tagozaton milyen gyakran kell bejárni?

- Érdemes 2 éves mesterit végezni, vagy elég az 1 éves szakirányú képzés?



ápr. 17. 11:37
A kérdező szavazást indított:
Gál Ferenc Egyetem - alkalmazott muzeológia szakirányú képzés
Debreceni Egyetem - muzeológia MA
Debreceni Egyetem - muzeológia szakirányú továbbképzés
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem akarlak bántani, de megnézted, hogy a munkaerőpiacon mekkora kereslet van muzeológusokra? Csak akkor töltenék a helyedben további éveket ilyesmivel, ha konkrét, elérhető célod van vele.
ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

"Érdemes 2 éves mesterit végezni, vagy elég az 1 éves szakirányú képzés?"


Milyen kontextusban érdemes-e elvégezni? A mekibe felvesznek muzeológus végzettség nélkül is, máshová pedig úgysem kellesz vele, függetlenül hogy elvégzed-e a mesterit vagy sem.

ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Én csak akkor tudok érdemleges választ adni a kérdésre, ha annak első szavát elhagyjuk a mondatból.

Ebben az esetben a válaszom: nem.

ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a demotiváló "nem-válaszokat". A diplomával Erdélyben szeretnék elhelyezkedni, ugyanis nem Magyarországon élek, így tehát semmi közöm ahhoz, hogy ott mennyire nem éri meg a muzeológia.

A kérdésem azok felé irányult, akik elvégezték már a felsorolt képzések valamelyikét. Nagyon köszönöm azoknak, akik TÉNYLEG a kérdésre válaszolnak.

ápr. 18. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!