Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes úgy pszichológiát...

Érdemes úgy pszichológiát tanulni, ha nem akarok pszichológus lenni?

Figyelt kérdés
Igazából fogalmam sincs, mi akarok lenni és mit akarok majd dolgozni, de azt tudom hogy pszichológus nem szeretnék lenni. Viszont szeretnék egyetemre járni, és ez az egyetlen szak ami érdekel. Megéri így is odajárni? Milyen lehetőségeim lennének egy pszichológia diplomával? Irodában el lehetne vele helyezkedni? Vagy inkább hagyjam, és tanuljak valamit ami kevésbé érdekel (pl közgáz) de lehet majd vele könnyen munkát találni?

ápr. 13. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

miért hiszi mindenki azt, hogy kötelező diplomát szerezni?

tanulj ki egy jó szakmát, és jobban fogsz keresni

ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Határozottan nem!

Ha érdekel a pszichológia, akkor olvass ilyen témájú könyveket, az bőven elég lesz. A pszichológus szakma indokolatlanul túl van értékelve, pedig nem tartom álom-melónak. Én munka és szervezetpszicho mestert végeztem, most közgázt tanulok, hogy legyen olyan papírom, amire normális fizetést kapok.

ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyedben inkább kihagynek pár évet. Keress egy bármilyen munkát, dolgozz, és majd menet közben kiderül, hogy mi érdekel.

Vagy menj el pályaválasztási tanácsadásra.


Nem érdemes feleslegesen elpazarolni a támogatott féléveket.

ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Határozottan igen. Csak azt tanuld ami érdekel. Egyetemre pedig mindig érdemes járni, ha érdekel a szak.

Jól megélni, sikeres karriert építeni bármiben lehet, amiben jó vagy, amit szeretsz.

Ha nem akarsz éppen pszichológusként dolgozni, akkor is számos olyan szakterület van, amihez jó a pszichológia, mint alapozás. Amihez értesz, azt hasznosítani is tudod.

ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

Igen! A pszichológia korunk egyik vezető tudománya. Rengeteg féle üzleti területre lehet vele szakosodni, például piackutatás, termékfejlesztés, HR, stb. Az egyik legértékesebb diploma az üzleti területeken, különösen ha megtolod az adatelemzés / statisztika / kutatás részét és/vagy elvégzel mellette egy könnyebb gazdasági szakot, például kereskedelem és marketinget.


Szuperjó mesterszakok vannak hozzá már itthon is (például elte survey statisztika, bme számítógépes és kognitív idegtudomány, vagy külföldön van social data science stb.).


Persze ezt sokan nem értik, de ez ne zavarjon, a magyarok általában nagyon tájékozatlanok ezekben a kérdésekben.

ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Az emberek klinikai szakpszichológushoz járnak, de vannak más pszichológusok is, lásd például az #5-ös választ. De pszichológus foglalkozhat marketinggel is.
ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Én dolgoztam együtt pszichológussal vállalati stratégián (trend- és piackutatással foglalkozott), és jelenleg is van egy tech leadünk (data scientistek vagyunk) aki pszichológus végzettségű, de azt hiszem olyasmi mesterszakja van, mint az elte survey statisztika. Ahogyan a 6-os mondja, rengeteg féle állást be lehet még vele tölteni marketingen stb.
ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusként azt mondom, hogy pszichológiát lehet tanulni csak úgy saját magad miatt vagy mások miatt vagy mert ez az álmod, de kímélt meg magadat és másokat ettől a munkától, ha ez valójában nem is érdekel. A pszichológia egy hosszú folyamat 5 év +egyébb képzések, amik évek…Nem lehet könnyen munkát találni vele, ha minimum nincsenek meg ezek amiket írtam. A helyedben olyan képzést választanék, amivel már az alapképzéssel is mész valamire, és nem nehéz (ha csak az egyetem miatt mennél, akkor ne szívasd magad) +könnyebben találsz állást. Nem véletlen mennek sokan tovább gazdasági irányban. Én is ezt ajánlom.
ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Pszichológus hallgató vagyok, sajnos azt kell mondjam, hogy ha nem akarsz benne dolgozni akkor csak az idődet és az állami féléveidet vesztegeted. Ne érts félre, nagyon érdekes szak és munka de nagyon lassan térül meg még annak is aki benne dolgozik, nagyon sok idő a szakosodás és sokszor nehéz is bekerülni/munkába állni a túljelentkezés miatt.

Ha irodában szeretnél dolgozni akkor esetleg egy emberi erőforrások képzés pl jó lehetne, még van is köze a pszichológiához.

ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is érdekel a pszichológia, ha az első 1 évben több biológiás tárgyad lesz, mint pszichológia? Szerintem ez nem az a szak amire érdemes járni, ha nincs vele célod, nem ezt akarod dolgozni. Sokan hagyják ott, mert nem olyan, mint gondolták.
ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!