Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2024 magyar érettségi kötelező...

2024 magyar érettségi kötelező olvasmányok?

Figyelt kérdés
Megvettem egy 2024es összefoglaló könyvet a fontos témákból összeállítva, ami tartalmazza a kötelező olvasmányokat is. Amit nem értek az csupán annyi, hogy néhány mű a következőképpen van feltüntetve, pl: "Honoré de Balzac - Goriot apó VAGY Stendhal - Vörös és Fekete". Nem világos, mire utal itt a "vagy", mert mégsem mindegy mit kérdeznek az írásbelin, ezt vagy azt a novellát pl. Valaki tudja hogy ez mire vonatkozik, hogy kell érteni? Az interneten semmit nem találtam erről.

ápr. 20. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahol szerepel a "vagy" azt elvileg nem tehetik bele az írásbelibe, mert választható, hogy melyiket olvasod el. Szerző, műcím, műfaj, illetve a fontosabb szereplők neve bőven elég ha megvan.
ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Enis igy gondoltam. Koszonom!
ápr. 24. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!