Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha emberi jogokkal szeretnék...

Ha emberi jogokkal szeretnék foglalkozni, mint hivatás, egy magyar jogi egyetem jó kiindulópont lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az emberi jogok témája és egyben fontosnak is tartom, hogy ezek a jogok mindenki számára biztosítottak legyenek, és ha valakit e tekintetben atrocitás ér, akkor ott legyen lehetőség igazságszolgáltatásra. Röviden ennyi, de nyilván ez egy szerteágazó jogi diszcíplina, és mindben van valami ami megfog engem inspirál.


A kérdesem tehát az lenne, hogy ha én tegyük fel egy jogvédő szervezetnél szeretnék elhelyezkedni, vagy hosszútávon bazisok szerencsével Hága, Strassbourg vagy vagy az ENSZ valamely releváns osztályánál, akkor mégis milyen szak lenne a legkonvencionálisabb?


Jelenleg végzős vagyok szabad bölcsészet szakon, etika és filozófia specializáción, és a szakdolgozatom is egyébként ebben a témában íródik (Kis János). A kérdés viszont, hogy mi a következő lépés? A magyar jogász alapszak jó kiindulópont lehet (később, természetesen, ha szükséges szakirányu továbbtanulás, PhD), vagy inkább nézzek egy másik alapszakot (nem tudom, politológia, szociológia, és ott egy akadémiai felfutás)?


Bennem az a kép él, hogy az emberi jogok többnyire univerzálisak, főleg itt az EU-ban, révén az EU közre adott egy alapjogi chartát, amiben meg lettek fogalmazva az alapvető emberi jogok. Viszont azt nem tudom, hogy egy magyar osztatlan jogász képzésen ez mennyire kerül képbe, illetve lehet-e olyan specializáciöt választani, ahol erre hangsúlyt fektethetek tanulmányaim alatt. Vagy ez már inkább posztgraduális terület?


Nem tudom, ha esetleg van valaki, akit szintén érdekel a terület és már elindult egy irányba, szívesen olvasnék tapasztalatot, vagy esetleg jogász, vagy hozzáértő személy tanácsát, de laikusok véleményére is nyitott vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat!



ápr. 22. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, de nagyon nehéz magyarként kijutni külföldre ezekhez a szervekhez.

Magyarországon tudtommal nincs is ilyen specializáció, esetleg EU jog amire tudsz szakosodni, de őszintén szólva szerintem nem sokat ér.

Magyar jogász alapszak nincs, 5 éves osztatlan képzés. Utána pénzért tudsz több éves szakosodáson részt venni.

Ha mindenáron ez a vágyad, akkor én a nemzetközi tanulmányokat ajánlanám, mert ott több az esély erre, de azért szerintem nem túl reális még úgy sem.

ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1


Kijutni külföldre erre a területre csak egy vágyálom, a realitás talaján maradva nem élem bele magam, mivel sok kutakodás után tudom, hogy oda nagyon nehéz kijutni. De úgy gondolom, hogy itthon is lenne helye ennek a szaktudásnak.


A magyar osztatlan jogász képzésben nemzetközi jog specializáció van, ez jó lehet?


A nemzetközi tanulmányok szak is szimpatikus, köszönöm a tippet/tippeket!

ápr. 22. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van, de ezekkel nem lehet elhelyezkedni, esetleg protekcióval vagy ha kimagasoló eredményt értél el a területen. Ezek inkább az önéletrajzban hangzanak jól

A nemzetközi tanulmányokat azért javasoltam, mert ott több a külügyekkel foglalkozó tárgy és munkalehetőség

ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!