Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 evesen késő lenne orvosi...

30 evesen késő lenne orvosi szakra jelentkezni?

Figyelt kérdés
30 evesen van még ertelme orvosnak tanulni vagy felejtsem el?

ápr. 20. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Ezt még hányszor kérdezed meg?

Honnan kéne tudnunk? Van miből finanszíroznod? Ki tart el 6+ évig? Van egyáltalán motivációd, vagy téged is csak a pénz érdekel?

ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük elvileg nem teljesen késő, hiszen még sok éved van hátra a nyugdíjig.


Gyakorlatilag szerintem nincs értelme belekezdened. Bár nem írtad, hogy lenne-e aki támogatna a 6 év alatt, vagy, hogy vannak-e még állami féléveid, milyen képességeid vannak, de valószínűleg nyögve nyelősen tudnád elvégezni. Azoknak sem könnyű, akiket maximálisan támogatnak anyagilag és nagyon okosak és kitartóak, nem, hogy így, hogy (feltételezem) évek óta nem tanultál, ki vagy esve a ritmusból.

Arról sem írtál, hogy mi a motivációd, mi lennél, csak azért, mert jó fizetésed lehet vele nincs értelme elkezdened. Persze ha van hozzá elég motivációd, van rá pénzed és jók a képességeid simán lehet, hogy van értelme jelentkezned, de így, ilyen kevés információból én inkább azt mondanám, hogy keress valami mást

ápr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igaz reg tanultam, de ettől függetlenül jo kepessegeim vannak. Nyelveken kívül a utóbbi időben semmit.

Voltam mar egyetemen, mérnökinformatikus szakon voltam. 1 evem lett volna meg hatra, de anyagi es csaladi okok miatt abba kellett hagynom. (Lehet ezt lenne célszerű befejezni) Miután a sulit otthagytam, kijöttem Németországba a testveremhez és itt elkezdtem penzt gyujteni. Sajnos miutan elkezdtem penzt keresni, nem akartam visszamenni az egyetemre, mert hogy így is lehet gyujteni es szeretek itt lenni. Tehat az anyagiakkal nem lenne problema, képességekkel sem.

Mi a motivációm? Eredendően a sajat életemhez nincs semmi motivációm, túl vagyok egy par öngyilkossagi kiserleten, kotottem ki egy párszor pszichiátrian. Erzeseim a tablettáktol szinte közömbösek. Ha már muszáj élnem, legalább úgy szeretném hogy másokon hasznos legyek. Alapjáraton szeretek segíteni masoknak. Az orvoslás is érdekel, eddig a gyogynovenyes gyogyitasba voltam belemelyedve, de ennel valami komolyabbat szeretnek amivel tényleg hasznom lehetne. Illetve ami zavar, h nagyon sok olyan orvos van aki undorítóan beszel a paciensevel, vagy esetleg nem foglalkozik velük es látszik rajtuk hogy csak a penz az ami érdekli oket.


Igazából ennyit rólam.

ápr. 21. 06:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt engedd el.
ápr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja jó hát ilyen mentális állapotban teljesen offos. Az egészséges embereknek is megterhelő, nem hogy így...

Teljesen belerokkanál lelkileg.

Másoknak pedig nagyon sok módon tudsz segíteni, menj el önkénteskedni valahova pl.

Ez nem motiváció. És ezt nem sértésből mondtam.

ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lelkileg nincs ami ossze tudna roppantani. Mivel lelkem sincsen már.

De jol gondoltam hogy értelmetlen bármibe is mar belevágni. Maradok a 34 evesen meghalok celomnal.


Koszi a valaszokat es a segítséget!

ápr. 21. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bármibe értelmetlen belevágni, hanem konkrétan az orvosiba, hiszen baromi hosszú. Ideális esetben is 6 + még 3-6 év, mire oda jutnál


De én a helyedben befejezném a már elkezdett szakot és a segítségnyújtást meghagynám ilyen másodlagos dolognak. Vagy jelentkezhetsz mentőautó vezetőnek, vagy esetleg segédápolónak (ápolókból is ritka, aki lelkiismeretesen csinálja).

De szerintem az orvosi nagy falat lenne neked. (Mondom ezt úgy, hogy én is jelentkeztem orvosira, majd a mentális egészségem miatt visszamondtam, hiszen úgy, hogy én sem vagyok maximálisan jól, hogy tudnék másnak segíteni? Ha "nincs miből adni", akkor egyszerűen nincs)

ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Véleményem szerint azért értelmetlen a dolog, mert a motivációd kevés ahhoz, hogy elvégezd az egyetemet és dolgozz is ebben a szakmában tisztességesen.

Az első probléma az, hogy hiába vagy jó képességű, nem biológia-kémia vonalon mozogtál eddig, úgyhogy gondolom nincsen kettő emelt érettségid ezekből a tárgyakból, ami az alapvető feltétele a jelentkezésnek.

Ezekre felkészülni nem 1-2 hónap. Bekerüléstől számítva minimum 9-11 év, mire szakorvos leszel és önállóan tudsz majd dolgozni.

Habár az orvosi szakmát most olyannak képzeled el, hogy embereket mentünk és hasznos tagjai vagyunk a társadalomnak, ez egy árnyaltabb szakma annál. Rengeteg időt feláldozunk (heti 70-80 óra is akár) ügyelünk, ünnepnapokon dolgozunk és korántsem mindig hálás a munka. Sok a hálátlan beteg és kudarc, amikor elveszítünk egy beteget.

Ez egy életpálya, olyanoknak ajánlom csak, akik mást elképzelni sem tudnának maguknak, mert rengeteg lemondással jár.

Nem feltétlenül a koroddal van a gond, mert szerintem sosem késő tanulni, de minél idősebb vagy annál inkább másra fókuszálsz az életben. 30 évesen már magadat tartod el, autót szeretnél, lakást szeretnél, 20 évesen pedig teljesen más dolgok foglalkoztattak. Arról nem is beszélve, hogy még a legmotiváltabb, legerősebb embereket is kikészíti az orvosi egyetem, orvosi pálya mentálisan. Tudnék róla mesélni..


Szerintem maradj annál a tervnél, hogy az informatikát befejezed. Egyrészt nagyon szép szakterület, ugyanúgy segítesz rengeteg emberen azzal, hogy az informatikai rendszereket fejlesztesz, karbantartod, valamint sokkal kevesebb munkával is sikeres lehetsz majd a későbbiekben.

Minden szakmának megvan a maga szépsége és haszna, én tisztelek minden embertársamat, aki minden reggel nekiáll egy feladatnak és tisztességesen elvégzi, legyen szó a kukásemberről vagy az ügyvédről.


Egy doktor

ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!