Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van tanulás és magánélet...

Van tanulás és magánélet között egyensúly átlagos képességekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érettségi előtt állok, és kicsit bepánikoltam.

Egy erős gimnáziumba járok, de sajnos nem a lényegre tanítottak minket (azaz az érettségire), hanem sok felesleges dolgot is számon kértek. Tudniillik a nem reál szakosokat érezhetően megkülönböztetik. Az egész itt létemet kiszúrásnak érzem. 3 tantárgyból le vagyunk még maradva, de a többi osztály már éppen befejezi, más iskolákban meg már többnyire befejezték a tananyagot.

Szumma szummárum… Nagyon kikészített lelkileg ez az iskola. Felvettem a biológiát és a kémiát emeltre, de ezek után az orvosit meg sem mertem célozni, mert megtapasztaltam milyen az, ha nincs magánéletem, és elszakadok a barátaimtól. Viszont érdekel az egészség, ezért gyógyszerészetire jelentkeztem. Csak mint mondtam, az alapból nem reálosokkal kiszúrnak. A suli legrosszabb biológia tanárát kaptuk. Nem rég kezdtük el az anatómiát tanulni :)

Őszintén nem tudom, hogy a biológia vagy kémia szakot szeretném-e. És ahogy néztem, ez a kettő sem egyszerű, és nagyon sokat kell tanulni. Én nem bírnám ki, ha nem imádnám a szakot és megint rengeteget kéne güriznem…

Én dolgozni akartam végre egy kicsit.. és aludni végre, meg barátokkal is találkozni egy picit sűrűbben 🥺 A párkapcsolatomat is már fenyegeti az, hogy ennyire ki vagyok készülve idegileg… Meg már az egészegemet is… És nem csak unblock nagyon érdekel az egészég. A saját egészségem is érdekel.

Segítsetek légyszíves🥺 Tanácsra van szükségem, én vagyok az első továbbtanuló a családban.



ápr. 24. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra szeretnél menni?
ápr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Az orvosit semmiképpen nem ajnálom, az egyetem ennél sokkal megterhelőbb lelkileg. Ha már most így érzed magad, ott teljesen kikészülnél. De azért a gyógyszerészeti se sokkal jobb.

Mindenképpen csak ez a vonal játszik? Más nem érdekelne?

ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az SZTE-n jelöltem meg a gyógyszerészetit. Olyan nehezen sikerült kitalálnom ezt is :/ Mindigis érdekelt az egészség, és szeretek embereken segíteni. Számomra fontos a fejlődés, karrier, de biztos megélhetést is szeretnék, csak a magánélet is fontos… A család, barátok, hobbi. Tudom, hogy az egyetemen is szivatni szokták a hallgatókat, de abban bízom, hogy ha szeretem a szakot, akkor szívesebben szívok. Meg ott több lenne a hasonló érdeklődési körű ember, ami jobb érzés talán.

Lehet nekem kéne fejlődnöm lelkileg erősebbé, ha ez egyáltalán lehetséges. De úgy érzem túl sokat nélkülözök már :( Nem sokat alszok, edzeni is max heti 2-szer jut időm, a barátaimmal nem sokat találkozok (1-2 havonta), a barátommal próbálok heti 3-szor találkozni, de neki szakmája van, és túlságosan ráér hozzám képest, így kevésnek érzi.

ápr. 25. 00:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Használd ki amíg tanulhatsz. Aki nem tanul és netán bekerul egy gyarba műszakba ahol netán 12 orazas is van annak még ennyi szabadideje sem lesz mint most neked.
ápr. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt itt az érettségi, ha az írásbelik lemennek, utána már nem kell suliba bejárni, több időd lesz.

A lemaradásokon már felesleges agyalni, a nagyobb részét már leadták nektek, nem ezen fog múlni.

Aludni muszáj, mert hiába tanulsz, nem fogsz jól teljesíteni, ha csak alulról szagolod az alvásigényedet. Nem kell állandóan tanulni, nem ettől lesznek jó eredményeid.

ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!