Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz orvosi pályán...

Mennyire nehéz orvosi pályán érvényesülni, ha nincsen a hátam mögött orvos dinasztia?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, egy átlag magyar családból származom, viszonylag elég jó tanulmányi eredménnyel. Elképzelhető az államilag támogatott forma, talán még felvennének, de nem tudom, mennyire nehéz bent maradni, lehet, hogy a tanulmányok alatt kicsúszom belőle. Az onnantól alsó hangon is gondolom 500 ezer/félév.

És ha elvégeztem az egyetemet, utána vajon mennyire térülne meg?



ápr. 25. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell semmiféle hátszél. Nálunk az idősebbik lány orvos lett, mi nem vagyunk azok. Kiválóan végig csinálta, nagy szorgalommal és akarással. Ma már saját praxissal rendelkező szakorvos külföldön.
ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát van aki bentmarad, van aki kiesik az első két évben. Ezt nem tudjuk előre megjósolni neked hogy menne. Az egyik legnehezebb egyetem nagyon könnyű csúszni/kibukni.

Csak akkor ajnálom ha semmi mást nem tudsz magadnak elképzelni. Már nem keresnek rosszul az orvosok, de nagyon sok a túlóra, ünnepnapokon munka. Rengeteg lemondással jár. A 6 év egyetem után még átlagosan 5 év a rezidensképzés, ami alatt szintén tanulni kell.


Tudtommal a fizetősön 1 millió körül van egy félév.

ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Huhh...nem követtem a tandíjakat, viszont azért az 1 millió/félév az nem kevés...

ápr. 25. 17:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 attól is függ melyik egyetem, de 1 millió körül van mindenhol.
ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 A SOTE-n néztem ki az általános orvosit.
ápr. 25. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott 1,3 milla ha jól tudom

És ugye oda a legnezebb bekerülni és a legkönnyebb csúszni

ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 El tudom képzelni, ugyanakkor bele sem merek gondolni, mi történik, ha az ember megcsúszik egy jó kis épülős tárggyal XD
ápr. 25. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, évismétlés. Csak sok a buktató tárgy, inkább az a probléma. És a vizsgáztatók egy része szeret szivatni és buktatni. Soten legalábbis.
ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Mindenhol 1,35 millió már az általános orvosi képzés ára. A fogorvosi talán más, de az 2 félévvel rövidebb is.

Csúszni 1-et érdemes, mert a 12 féléves mintatantervre 14 állami félévet kapsz, ha azt elhasználod, utána kell csak fizetni. Viszont még akkor is ott van a kamatmentes diákhitel 2.

ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*mármint úgy értem az érdemest, hogy többet nem érdemes
ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!