Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. Milyen három szakasza...

1. Milyen három szakasza vannak a középkornak, ezek mettől-meddig tartottak? 2. Melyek voltak a frankok dinasztiái? 3. Ki volt a frankok legjelentősebb uralkodója és miért? 4. Milyen külső támadások érték a kora középkori Európát és miért?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Tankönyv??? Internet??? Bocsi, nem érdekel, hogy lecsesznek, mert értelmes válaszokat akarnak hallani, nem azt, hogy... az se, hogy mennyi piros kéz jár a bosszankodásomért, de a manóba is, a mostani ifjú nemzedék az, amelyik beleszületett a számítógépkorszakba, én a telefont nem tudom olyan profin használni, mint ők a szgépet, erre ilyen kérdéseket...

Három órája tetted fel a kérdést. Még ha feltételezem is, hogy nincs benne a tankönyvben, a gugli kb. nulla egész x másodperc alatt kidobja a választ.


[link]

(azért nézd meg a tankönyved, ha van, hogy az mit ír pontosan, mert gyanítom a tanár is azt fogja kérni... vagy azt, amit ő maga diktált le vázlatba) - virágzó középkor pl. egyes források szerint: érett középkor...


frank dinasztiák:

[link]


uralkodó - én őt mondanám:

[link]


lehet még itt keresgélni:

[link]

stb.

2016. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Korai középkor (V-X.sz)

Érett középkor (XI-XV.sz)

Késő középkor (XV-XVII.sz)

2016. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Frank dinasztiák Merowingok, Karolingok
2016. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A frankok legjelentősebb uralkodója

Nagy Károly volt

2018. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!