Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyek-re menni pedig orvos...

Nyek-re menni pedig orvos akar lenni van értelme?

Figyelt kérdés
A fiam angol NYEK-re szeretne menni pedig orvos szeretne lenni.Támogatom mert az ált. Iskolájában heti 1 angol van. De azt nem tudom hogy mennyire lessz hátrányba a kémia-biosz tagozatosokkal szemben.

ápr. 28. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

nyekre mentem, orvosin vagyok, sok hátrányát nem éreztem.


Lett 2 nyelvvizsgám érettségik előtt, az emeltekre felkészítettek a tanáraim.

ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez még változhat, sokan készülnek orvosnak 14 évesen, aztán a 4 év alatt meggondolják magukat
ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

A kémia-biosz tagozat nem éri meg, az utolsó 2 évben simán fel lehet készülni. DE szerintem a NYEK sem éri meg, mert egyrészt sok függ a nyelvtanáron (ha kifog egy közepeset-rosszat, akkor nem ér semmit), másrészt a többi tárgyból kimarad egy év, ami alatt rengeteget fog felejteni, harmadrészt egy évet veszít, és nem térül meg.

Én "sima" nyelvtagozatra jártam, évfolyamtól függően 2 nyelvből összesen volt kb. 10 nyelvórám hetente, és érettségiig az osztály nagy részének simán meglett két középfokú nyelvvizsga (nekem 11-ben sikerült a második), negyedének az egyikből felsőfokú is. Unokatestvérem NYEK-re járt, de neki érettségiig nem lett egy nyelvvizsgája sem (ahogy az osztálya nagy részének sem) "cserében" a több tárgyból is pocsékul teljesített, mert 1 év kihagyás után már abszolút nem érdekelte a tanulás. Nem is vették fel sehová, újabb évet ki kellett hagynia, hogy bekerüljön egy büfészakra. Én 450 pont felett vártam a ponthatárokat, 1. helyre simán felvettek (én is emelt biosszal-kémiával mentem).

ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mert letudja a nyelvi érettségit, meg a nyelvvizsgát, mielőtt az emeltekre ráhajtana.
ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy le tudja tenni
ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as választ ki pontozta le?


Mindketten saját tapasztalatból beszélünk, ezen nincs ami helyes vagy sem...

ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!