Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A munkaügyi központ milyen...

A munkaügyi központ milyen szakmákat támogat? Vagy más ötlet?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagi okok miatt csak egy érettségim van. Mostanában meg egyre kevesebb munkám. Szeretnék egy szakmát, de mivel nem tizenéves vagyok, így nem ülhetek be a gyerekek közé. Budapesten lakom. Egyetemen, főiskolán a levelező, esti képzések, mind-mind százezres nagyságrendűek félévente. Vagy inkább nyelvekkel próbálkozzak? Járt már valaki hasonló cipőben? 29/L
2010. okt. 28. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkaügyi központ csak akkor támogatja a képzésedet, ha regisztrált munkanélküli vagy, de ha jól értem, te dolgozol valamit. Az első szakma megszerzése mindenképpen ingyenes, így ha nincs semmi szakképzettséged, csak érettségid, akkor simán csinálhatsz ingyen OKJ-s képzést, vagy felsőfokú szakképzést. Rengeteg iskola szervez ilyen képzéseket, Pesten meg gondolom pláne. Írd be a keresőbe, hogy felnőttképzés rengeteg találat lesz, hívj fel pár szimpatikusat, hogy milyen lehetőségeid vannak.
2010. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
miért lenne 100ezrek félévente?? van egy rakás, ami államilag támogatott. ha eléred a ponthatárt, akkor ingyen van. az senkit se érdekel, hogy hány éves vagy. nem is értem, honnan veszik az emberek ezt a baromságot...
2010. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Dehát nincs ingyen! Csak a nappali! Ott el is értem a ponthatárt, de mivel azért valamiből élnem is kell, mellette dolgoztam, (már ami épp adódott) így szép lassan egyre több hiányzásom lett. A levelező meg esti nincs ingyen. Viszont sem biztos, sem állandó munkám nincs, hogy ne kelljen még valami iskola.
2010. okt. 30. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!