Dietetikusnak szeretnék tanulni. Jó ötlet? Érdemes?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel egyre nagyobb figyelmet kap a cukorbetegség, inzulin rezisztencia, stb.... ezért igen!

Egyre több nemzetközi program is foglalkozik vele, egyre komolyabban veszik. Szóval hajrá.

2011. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pár napja volt egy kérdés, hogy pszichológus vagy dietetikus. Keress rá. Ott írt vki, akit dietetikusként végzett.
2011. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, az elhízás egyre nagyobb méreteket ölt, meg most nagyon divatos mindenféle egészséges táplálkozással kapcsolatos dolog, lesz rá kereslet.

Elsőnek: A dietetikus nem a cukorbetegekkel foglalkozik (az a diabetológus).

2011. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval, tényleg egyre nagyobb probléma az elhízás a mai világban.

Én amúgy úgy olvastam, hogy a legkeresettebb szakmák között található. (50 vagy 30 legkeresettebb szakma között) Szóval hogyha igazán érdekel szerintem érdemes belevágnod és remélhetőleg el fogsz tudni vele helyezkedni.

2011. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A Diabetológus konkrétan a cukorbetegséggel foglalkozik, a dietetikus meg az egészséges táplálkozással, diétával, stb... életmódváltással, ami a cukorbetegség megelőzését, a rossz vércukorszint, inzulin rezisztancia helyrebillentéséhez, kordában tartásához elengedhetetlen. Orvosi cégnél dolgozom, és nem egy dietetikus van köztünk, aki a diabetes-el kapcsolatos munkákban dolgozik.

2011. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy azért ennél többel: a betegségek dietétikája az ő szakterülete.
2011. aug. 28. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, csak az én munkahelyemen konkrétan a cukorbetegséggel kapcsolatos táplálkozási dolgokkal, életmóddal foglalkoznak.
2011. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért mi a te munkahelyed?
2011. aug. 29. 09:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Terápiásan ér annyit egy dietetikus mint az orvos?
2011. aug. 29. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!