Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bge-Gtk? Metu-Psz? Elte-Gtk?

Bge-Gtk? Metu-Psz? Elte-Gtk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

20 éve érettségiztem, utána Corvinuson BSc és MSc diplomát is szereztem. Most munka mellett másoddiplomát szeretnék szerezni Pénzügy-Számvitel-en.

Nézegettem a képzéseket és egyetemeket, illetve rengeteg posztot itt.

Nekem az a meggyőződésem, hogy majdnem ugyanaz a helyzet mint 20 éve...akkor vagy ELTE, Corvinus, BME létezett...aki másra ment az alapból szar volt (szerintem ez már akkor is bullshit volt). Most is ezt látom...csak ELTE, Corvinus, BGE...de a kommentelők rendesen nem tudják megindokolni, csak annyival, hogy "sokkal jobb", "nem kérdés", "ezek jók, a többi szar".

De pl a gyakorlati oktatást senki nem említi, a tanárokat...

Ennek tükrében kérdezném, hogy Bge? Metu? Elte?

Én azt látom, hogy:

BGE-nagy a füstje, de szerintem semmi extra, a nevéből táplálkozik.

METU-nagyon jön fel, van pénz rendesen és egyáltalán nem rossz.

ELTE-egyedül az ACCA miatt érdemes, kb.

Nagyon köszönöm előre is!



máj. 15. 06:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Mesterképzést végeztem az ELTE-n. Jók a tanárok, 1-2 volt aki nagyon unalmasan tart órát, de nem volt olyan akire azt mondanám hogy nem megfelelően felkészült, nem ad elég anyagot tanulni vagy mondjuk nem fair ZH-t, vizsgát iratna. Gyakorlatra én nem sokat jártam, mesteren nem kötelező, de így is teljesíthetőek a tárgyak, ott nincs új anyag már csak gyakorlás az előadáson leadott típus feladatok alapján. Előadások visszanézhetőek, nincs katalógus, ez nekem elég nagy plusz volt, hogy így a saját tempóban tudtam haladni.
máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Én a BGE-re járok és nagyon meg vagyok elégedve. A tanárok többsége nagyon jó, érdekesen magyaráz és van kommunikáció a hallgatókkal, nincs az, mint a korábbi alma materemben, hogy konkrétan elérhetetlenek a tanárok.

Persze, itt is becsúszik egy-két alkalmatlan, de a fontos tárgyakra jó embereket állítanak. Arra is figyelnek, hogy feldolgozható legyen az anyagmennyiség és pontosan tudják, hogy milyen szakembereket képeznek a piacra.


Ezzel szemben az ELTE nyíltnapján a dékán azzal reklámozta a kart (GTK), hogy mekkora büszkeség a vasárnapi ebédnél elmondani, hogy az ELTE-re járok. Azt hittem rosszul hallok, hogy ezt valaki képes halál komolyan felhozni érvnek, ennyire hülyének nézik a társaságot. Valami "marketinges" is tartott beszédet a szakokról, kb. elmagyarázni sem tudta értelmesen, hogy mi mit takar, a marketinges mellébeszélést tolta csak. Ja és a hallgatói kommunikáció: az ELTE-n nincsen a tanulmányi előadóknak telefonszáma, van egy gagyi webes felületük, amin keresztül kell levelezgetni, persze figyelgessed, hogy mikor válaszol. Két kérdésemre sem tudott releváns választ adni, erre mit ad isten, a BGE-s előadót lazán felhívtam, aki azonnal felvette és egyből megválaszolta a kérdésem, amit az ELTE-n két levelezésből sem értettek meg, nemhogy válaszoltak volna.


Szóval nekem olyannyira ellenszenvesek voltak az ELTE-n a nyílt napon meg a kommunikációjuk is annyira rossz volt, hogy végül be sem adtam már a jelentkezésem.


Én tényleg azt tudom javasolni, hogy menj el a nyílt napokra vagy nézd vissza az online verziókat, mert meglesz a benyomásod és a szimpatikus helyet ki fogod tudni választani. Neked kell, hogy tetszen az adott intézmény.

máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok, én nem mentem nyílt napra, lehet jobb is, de én nem ez alapján ítélném meg az egyetemet. Emailben kerestem a tanárokat ha kellett segítség, 1-2 napon belül mindig kaptam választ, egyszer volt adminisztrációs gond aznap délután már javították is. Jelentkeztem záróvizsgára de végül nem sikerült időben megcsinálni minden tárgyat, TO hívott hogy akkor le kell adni és kérdés nélkül elmondtak minden további infót, jelezték hogy ha nem sikerülne vmelyik tárgy kérhetem hogy kredit alapján fizessék tandíjat, úgyhogy nagyon segítőkészek voltak.


A dékáni szöveg tényleg hülyeség, dehát úgyis van aki azért jön ide vagy pl a BCE-re mert annak milyen nagy a neve, van akit ennyivel meg is lehet győzni.

máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

2-es vagyok, 3-asnak válaszolva: a leírásod alapján szerintem is jobb, hogy nem mentél nyílt napra. :-)


Viszont azzal nem értek egyet, hogy ne a nyílt nap alapján értekeljünk, nyilván nem egy komplett intézményt kell ez alapján értékelni, de azt, hogy az adott hallgatónak melyik lesz a szimpatikusabb, melyik intézménnyel tud azonosulni, azt igenis ez alapján meg lehet ítélni.

Gondolj bele, a nyílt nap célja mindegyik intétménynél az, hogy bevonzzák a hallgatókat, gyakorlatilag promóció zajlik, tehát az egyetem a legjobb arcát és az értékeit kívánja megmutatni. Ha ezzel egy potenciális hallgató nem tud azonosulni, akkor ne menjen oda, hiába zengenek róla ódákat mások a neten vagy az egyetem saját magáról.

máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát akkor ebben nem értünk egyet :D Ahová alapszakra jártam ott nagyon jól eladták az egyetemet nyílt napon, de rengeteg negatív tapasztalatom volt végül tanárokkal és az ügyintézéssel kapcsolatban is, köze nem volt a kettőnek egymáshoz. Ezért is tartottam feleslegesnek elmenni nyílt napokra, engem inkább a képzés felépítése győzött meg illetve amit neten olvastam az egyetemről, ez passzolt a leginkább a körülményeimhez.


Bocsi kérdező, kissé off válasz volt ez már

máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A BGE amugy tenyleg nagyon jo, en is nagyon szeretem. Pont psz-re jarok. Iszonyat jofej tanarok vannak minden targybol. Gyakorlatias, hasznos dolgokat tanitanak, hallgatobaratak. Szoval hasonloan jo tapasztalataim vannak mint a #2 valaszolonak.
máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Szintén BGE psz, én is nagyon szeretem :) még annyit tennék hozzá ami így nagyon megmaradt, hogy a tanárok mennyire partnerként kezelik a hallgatókat, illetve folyamatosan arra is bíztatnak, hogy értékeljük a munkájukat és látszik, hogy tényleg nyitottak a javaslatainkra is. A számviteli tanszéken különösen kedves és segítőkész tanárok vannak.
máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem itt pont nem azt kell nézni, hogy a diákok mi az amit "nagyon szeretnek", mert valószínű ott rugdosnak át minden hülyét, és a bge-ről ezt lehet hallani. Ettől még nem fog sokat érni a munkaerőpiacon.

Ha ezt mondjuk az elte fizika szakán kérdeznéd meg, biztos nem ilyen kommenteket kapnál, hanem hogy rühellik, mint a szart (mert vért izzadnak).

máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi kommenteket. Hasznosak voltak és segítettek is a tanácstalanságomban.
máj. 15. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Legrosszabb oldalon tetted fel a kérdést.

Itt a gyakorin akkora BGE fanatizmus van, hogy a Harvard egyetemmel sorolják egy kategórába azt a sulit.

Bár erős a gyanúm, hogy egy-két túlbuzgó, önérzetes ember csinálja az egész marketinget.

máj. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!