Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs már semmilyen felnőttkép...

Nincs már semmilyen felnőttképzési szakma/tanfolyam ami ér is valamit?

Figyelt kérdés

1-2 éves távlatban gondolom. Már egy ideje nézegetem mit kellene tanulnom, 34 éves vagyok.

Egyszerűen nem tudom eldönteni mi az amit megéri tanulni. Lehet vele keresni, illetve az ember nem tölti az egész életét a munkahelyén, esetleg még érdekli is.

Vagy 12-14 órás műszakok vannak (pl cukrász, szakács), vagy nincs rá jelenleg semmi kereslet és nem is tudni mikor lesz (pl építőipari végzettségek, szobafestő, nyílászárós, stb), vagy hosszú évek amíg az ember munkavállalásból eljuthat egy saját vállalkozásig (pl ács, asztalos, burkoló). Valamint ezen képzések többsége csak egy papírt ad a végén, valódi tudást nem, vagy csak elenyésző mennyiségben.

Az Államilag Elismert (szakmajegyzék) képzésekre gondolok főleg, ahol az első 2 tanfolyam ingyenes, ha jól emlékszem. De a fizetősökről sincs feltétlen jobb véleményem, pl több százezer Ft-ot kifizet valaki egy programozó képzésre egy magáncégnek, majd kb semmire nem megy vele.

Aztán lehetne még kamionozni is, ahol 1-2-3-4 hétig távol van az ember, családját nem látja, nomád körülmények között él.

Igen, korábban kellett volna gondolkodnom amikor még 20 évesen könnyebb lett volna elmenni egyetemre, de nem tettem. Most kellene valamit kitalálnom, de nehéz.

Nincs egy normális tanfolyam ebben az országban amit megéri elkezdeni?


máj. 20. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Valamit valamiért. Minden munkának megvannak az előnyei és hátrányai. Építőipari szakik kemény fizikai melót végeznek, ácsok télen a hidegben és a tűző napon is dolgoznak, az előnye hogy degeszre keresheted magadat vállalkozóként, mivel orbitális hiány van belőlük. A kamionozás is jól fizet, főleg ha külfödön nyomod, de oda se mehet akárki, nem mindenki bírja a sok hetes távollétet a családtól, aki szeret utazni/világot látni annak általában ez főnyeremény. Az IT megint egy másik téma, az hogy elvégzel valami pár hónapos képzést még nem jelent semmi, a diploma is sok esetben lófa**t se jelent, manapság junior pozicíciókra is olyan elvásárok vannak, hogy behugyozol, tehát perfekt angol és 2-3 év releváns tapasztalat, továbbá releváns portfóliómunkák, persze itt is lehet sokat keresni, de ahhoz nagyon sokat kell melózni, még mindig nagyon fel van hypolva az IT. ELsőnek azt kéne megkérdezned magadtól, hogy mi érdekel? Lehetsz te kamionos vagy informatikus is milliós fizetéssel, ha nincs meg az érdeklődésed és utálod abból csak kiégés lesz.
jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!