Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem szóbeli?

Emelt történelem szóbeli?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek szóbelizni, de most jött ki rajtam a pánik.


Próbálok tanulni, kijelölni dolgokat, mégis úgy érzem, hogy az információk fele sem marad meg a fejemben.


Ráadásul olvastam olyat is, hogy hiába vettem meg a témakörök kidolgozását, előfordulhatnak olyan témák amiket a könyv nem említ. Előfordult már ilyen veletek?


Ti hogy vészelitek át ezt az időszakot?



máj. 27. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Épkézláb tanácsot nem tudok adni, de nekem is éppen ugyanez a problémám. Nem vagy egyedül. Engem az a tudat segít, hogy olyasmi, mint egy esszé, csak a vizsgáztató tud segíteni/rávezetni. Szerintem ha az írásbeli sikerült, a szóbelitől nem kell nagyon félnünk :)
máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1 a vizsgáztató nem fog segíteni, neked kell beszélni, nem szólhat közbe.

A végén kérdezhet.

Kérdező, milyen könyvből tanulsz?

Az írásbelid jó lett?

máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MDaniel98 ***** válasza:
Itt igazából az a kérdés, mennyire vagy izgulós tényleges vizsgahelyzetben. Ha eléggé, az lehet probléma, tekintve, hogy kimehet még az is a fejedből amit tudsz, ah nem akkor viszont szerintem eszedbejutnak majd a dolgok. Ahhoz, hogy egy normális írásbeli után a szóbelin valaki megbukjon, tényleg az kell, hogy értelmes gondolata se legyen.
máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 ez emelt, az más mint a közép, nem lehetetlen megbukni
máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#1 Én is ezzel próbálom magam nyugtatni. Próbálok minél jobban felkészülni, aztán majdcsak lesz valahogy
máj. 27. 22:34
 6/12 A kérdező kommentje:

#2 Sajnos még nem tudni hogy sikerült.


Az ELTE jogi kar piros szóbeli tételes könyvét használom, plusz kiegészítem a Boronkai Szabolcs féle könyvvel.

máj. 27. 22:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Az úgy elég lesz, nem is kell többet tudni. A tételek pedig annyit jelentenek hogy van egy konkrét feladat, de azon belül amiket meg kell tanulni.

És melyik egyetem a cél?

máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Én személy szerint úgy vészelem túl ezt az időszakot, hogy gyakori kérdésekre írok ki kérdéseket és keresem az embereket, akik annyira paráznak, mint én.

Holnap tudom meg majd az írásbeli eredményét és ha esetleg nagyon rossz lett, akkor 5-éig időm sincs, hogy valamit változtassak a hozzáállásomon.

Remélem, hogy jól fog sikerülni neked. Sok sikert!

jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm szépen! Hogy sikerült?
jún. 4. 20:14
 10/12 A kérdező kommentje:
#7 A Pannon Egyetemet jelöltem első helyen
jún. 4. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!