Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákigazolvány probléma....

Diákigazolvány probléma. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
III. éves egyetemista vagyok, lakóhelyem és a sulim között 120 km van. Vettem október közepén egy 30 napos diák bérletet, illetve buszbérletet a város helyi közlekedésére. Mindkettő november közepéig érvényes. Egyéb okok miatt nem tudtam leérvényesíteni eddig a diákom, jövőhéten tervezem. Most ilyenkor mi a ateendő? Megfognak büntetni, érvényes bérlettel, matrica nélküli diákkal?
2010. okt. 29. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes, bár ellenőrfüggő, de ha jövő héten meglesz az érvényesítés, max fizetsz egy bemutatást, ami nem egy egetvető összeg (még mindig olcsóbb, mint a pótdíj)
2010. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Tőlem sose kérnek diákot. És mindig csak a bérletet mutatom a diákom a táskámban van. Csak megyek mutatom és megyek tovább...nehogy még meg is állítsanak.

Egyébként 3 éve nincs érvényesítve a diákom.

2010. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Érvényes bérlettel nem büntetnének meg, de a bérleted nem érvényes, mert a hozzá tartozó kedvezményre jogosító igazolványos nincs érvényesítve. Tehát igen, ha ellenőrzik, meg fognak büntetni. (Márpedig november elején általában megnézik a következő félévi érvényesítést...)
2010. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, ez a gáz, h nov elején mindig megnézik... de ha különbözetet fizetem akkor ugye nem a bérletem felét kell kifizetni, hanem az odautam felét számolják, nem?
2010. okt. 29. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!