Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valamiféle módszer arra,...

Van valamiféle módszer arra, hogy kitaláljam, hogy mi szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Egyenlőre semmi ötletem sincs.Humán beállítottságú vagyok, de mindenhol azt hallom, hogy a reál a menő manapság!Van valamilyen teszt vagy bármi ami segíthet kitalálni??
2010. nov. 2. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Pályaválasztási tanácsadót fel kell keresni. Megbeszéltek egy időpontot, és teszteket oldasz meg...
2010. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elsőként is felejtsd el, hogy "a reál a menő manapság"!

Próbálkozz itt: [link]

Itt regisztráció után teszteket is kitölthetsz.

2010. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Humán beállítottságú vagyok, de mindenhol azt hallom, hogy a reál a menő manapság!"


Attól függően, hogy mi az a reál. Mert pl. a pénzügy is menő, pedig nem túl reál.


Komolyra fordítva a szót, ha nem tudod, mi szeretnél lenni, akkor pont neked való a pénzügyi, közgazdasági vagy a villamosmérnöki, informatikai pálya. Remekül lehet keresni ezekkel, de nem kell hozzá túlzott elhivatottság vagy különleges képesség, mint mondjuk az orvosi egyetemhez.


Jogásznak mostanában ne menj, túl sok van belőlük. Mérnök, orvos, pénzügyis. Ezek jöhetnek szóba.

2010. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. nov. 2. 19:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért pénzügyön is van matek bőven...
2010. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát először is azt kéne összeszedni, hogy mi az, ami érdekel. Középiskolás vagy? Leírnád, hogy mik a kedvenc tantárgyaid? Mikből vagy jó? Aztán pl. azt is jó lenne tudni, hogy van-e valami hobbid, kedvenc időtöltésed. Szeretsz-e a két kezeddel dolgozni, van-e kézügyességed pl., vagy inkább szellemiekben vagy erősebb? Vagy mindkettő együtt? Mennyire tartod magad kreatívnak, precíznek, megbízhatónak, vagy pl. tudsz-e gyorsan reagálni a váratlan helyzetekre, bírod-e a monotonabb dolgokat, egyedül vagy inkább csapatban szeretsz feladatokat megoldani, vagy pl. olyan munkát szeretnél-e végezni, ami helyhez kötött, vagy ami sok utazással jár, szeretnél-e emberekkel dolgozni, vagy inkább nem? Nagyon sok ilyen szempontot figyelembe kell venni, hogy megtaláld a neked megfelelő hivatást. Persze azt sem árt megvizsgálni, hogy mennyire van kereslet arra, amit te szívesen csinálnál.
2010. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a kedvenc tantárgyaim közé tartozik a művészettörténet, az irodalom illetve rajz.Ezekből jó is vagyok.A kézügyességem is elég jó, de még lehetne fejleszteni.

Precíz, kreatív ,megbízható és "intézkedő" vagyok.Szeretem ha hagyják, hogy úgy dolgozzam ahogy én szeretnék, de a csapatmunka sem áll tőlem távol.nem nagyon szeretnék eladóként vagy hasonló szakmában dolgozni, mert nem viselem jól, ha a vevők hisztiznek és hogy folyamatosan "jópofizni" kell velük.Kedves lány vagyok alapból, csak egy idő után emberundorom lesz a sok buta embertől.(Dolgoztam már vendéglátásban, innen tudom)

Szeretek tervezgetni és azokat megvalósítani.Szeretek elképzelni dolgokat és azokat megcsinálni.

Szeretem az emberek viselkedésével kapcsolatos tudományokat is.Érdekel a környezetkultúra.

2010. nov. 12. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 23:32


Mérnöki matekhoz képest gyógymatek van a pénzügyi szakokon. Akinek a pénzügyis matek sem megy, az sajnos nem jó képességű és kénytelen elmenni jogásznak.



tegnap 15:21


Mindenki szereti a művészettörténetet meg a rajzot, mert érdekesek, szórakoztatóak. Sajnos ezekből pénz nem lesz. A kérdés csak annyi, hogy tűrhetően megy-e a matek. Ha igen, akkor pénzügy. Ha nem, akkor orvosi vagy jogi pálya marad. Esetleg valami pr-os, hr-es, menedzsmentes baromság, bár azokból szerintem túlképzés van. Ne aszerint tanulj tovább, hogy mi érdekel, mert az változhat, hanem aszerint, hogy miből lesz pénz. Ha nincs pénzed, akkor teljesen mindegy, mi érdekel, nem lesz rá pénzed. Ha van pénzed, akkor bármi érdekel, hozzájuthatsz.

2010. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Való igaz hogy a mérnöki szakokhoz képest ez a matek semmi. Viszont a gazdasági szakok között a psz a legnehezebbek közé tartozik. A többi közgazdász szakhoz képest /kivéve alkalmazott közgazdaságtan és gazdaságelemző/ itt egy fokkal mélyebb azaz nehezebb matekkal lehet találkozni.


Nem provokatív jellegű volt a válaszom csupán arra akartam figyelmeztetni a kérdezőt, hogy azért itt is "komoly" matek van. Ide is kell egyfajta reál beállítottság hogy az ember elboldoguljon míg ez mondjuk turizmus-vendéglátás szakon megoldható enélkül is.

2010. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát akkor végképp nem tudom mi legyen....mert a matek sz nekem halál.egyszerűen nem megy.nagyon nehezen értem meg.fogalmam sincs mért....de ezek után hova jelentkezhetnék akkor??...matek nem megy..a humán meg nem kell manapság.....
2010. nov. 14. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!