Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika tanár szeretnék...

Goather93 kérdése:

Informatika tanár szeretnék lenni. Hová kell jelentkeznem mien szakra. Debreceni Egyetemre akarok menni, éls ott melyik szakra kell mennem?

Figyelt kérdés
Ha elvégzem a könyvtáros informatikus szakot, akkor azután tudok informatika tanárnak menni?
2010. nov. 4. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán, mert az a szak egy félrefordítás eredménye. Angolul ugyanis Information and Library Science a szak neve (nyilván vannak eltérések, de ez a lényeg), és valaki okos ezt informatikusnak fordította.

Én könyvtárosnak tanulok, de ennek semmi köze nincs az infóhoz! Azt is tanultam ugyanis, tudom miről beszélek.

Lehet, hogy van valami minor képzésük, ami ad tanári diplomát, de ahhoz, hogy informatikatanár lehess, informatika szakot kellene csinálnod, keress olyat. Könyvtár szakon csak elszúrsz három évet a semmiért.

2010. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!