Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre érettségizem. Érdemes...

Jövőre érettségizem. Érdemes egyetemre jelentkeznem, vagy inkább szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen hallom, hogy szakmákban hiány van. Sokan friss diplomásként munkanélküliek. Tapasztalat?
2011. okt. 25. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Az az igazság, ha a környezetedben is körülnézel minden 2. ember fősulira vagy egyetemre jár, ebből már le lehet vonni a következtetést, hogy annyi diplomás ember van, amennyit nem tudunk eltartani és nem is tudnak elhelyezkedni. A szakmát senki sem választja, mert vagy büdös a munka vagy egyszerűbb irodában csücsülni, vagy égő, mint sok ismerősöm mondja. Pedig egy jó szakmát kitanuló ember ha ért is hozzá, több pénzt keres mint a diplomások, az irodistáknál meg fényévekkel többet.
2011. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.
2011. okt. 30. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:
először is szakközépsuliba kellet volna menned (látom a dátumot)
2014. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
A következő válaszadót kérem, hogy minimum 2 év múlva válaszoljon ehhez a kérdéshez.
2016. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kivártam a 2 evet.

Mi lett beloled?

2016. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kivártam a 9 évet. Na, hogy alakult? :D
2020. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szakma után, jobb felsőoktatásba menni.

Érettségi+szakma és utána főiskola vagy egyetem.

2022. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vártam további két évet. Egyáltalán élsz még?
febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!