Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatikához mennyire...

Az informatikához mennyire kell a matek ha azt szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon. Már ha csak abból indulok ki, hogy a számítástechnika alapja a kettes számrendszer.
2009. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Infós voltam fél évig! Ha nem megy a matek felejtsd el! Jó ha emelt szinten tanulod középsuliba még akkor is ha csak középszinten érettségizel, mert utána nagyon kell tudni az integrálást meg egyéb, a gimiben emelt szintű anyagokat. Tesóm nagyon jól programozott, de nem ment infóra, mert a matek nem ment neki.
2009. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még 10.-ben tettem egy előrehozott ötös (a felelt része 100%-os lett) középszintű informatika érettségit. 11. félévekor pedig bukásra álltam matekból(az igaz, hogy nálunk 11.-ben deriválást tanítanak...). Szóval nem kell egyátalán, ami kell, az a LOGIKA. Ja és angol nyelvtudás, meg önszorgalom.
2009. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Az infó érettségi egy rakat sz*r már bocs, excell, word... stb. Szted ezt tanítják infó szakon? Diszkrét matematika, Kalkulus, Logika... Ez mind matek.
2009. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre akarsz menni, akkor készülj fel rá,hogy még középszintű ötös matekkal sem nagyon fog menni. Mindenképpen kell az emelt szint. Semmi köze sem lesz a gimiben tanult matekhoz. Lesz körülbelül három féle matekórád analízistől lineáris algebrán át a mittoménmilyenmatekig. Persze vannak olyan iskolák, ahol menne, de azzal a diplomával nehéz elhelyezkedni.
2009. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nahát, nem tudom, hogy még aktuális-e, de azért leírom: két mérnöki diplomám van informatikából, a második egyetemi.

A matematikát az infomraikusoknál kizárólag egyetlen szakma ismeri jobban, és ők a matematikusok. Valószínűségszámítás és matematikai statisztika c. tárgyból olyan házi feladatot kaptunk egyetemen, hogy sem a ELTE-n, sem a BME-n végzett matematikus nem tudott még hozzászólni sem. Végül 7 matematikusnak küldtem el a feladatot e-mail-ben, és kettő írta, hogy tudja a megoldást, az egyikhez jártam korrepetálásra.

De ilyen tárgyak vannak még, hogy: Absztrakt algebra, Diszkrét matematika, Lineáris algebra, Matematikai analízis, Differenciálegyenletek. De at elnevezés nem érdekes, mert amit találsz akármilyen könyvben és matekkal kapcsolatos, azt tudni kell. Nekünk az első hétvégére az volt a házi feladat az efyetemen, hogy nézzük át a gépészmérnökök matek szigorlati és államvizsga feladatait, mert azt tudni kell a 2. heti anyaghoz. Ja és 95% bukás az első félévben. Végül a beiratkozottak 10% le is diplomázott.

De minden csak elszántság kérdése, mert én szakközépbe jártam, aztán fősulira és aztán egyetemre. És meglett mindegyik (és kitűnő lett mindegyik az oklevelem is, pedig nem vagyok egy matekzseni). Minden csdak azon múlik, hogy NAPONTA mennyi időt tudsz a matektanulásra szánni. És ami nem megy, azt azonnal korrpetálni kell.

2009. júl. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fog kelleni. Nekem egy elvetemült matektanárom volt középsuliban, és nagyon jó arc volt. Mindent megtanított.


Ezek után azt mondom, hogy ha nehezen tanulsz matekot (értsd: tanórán kívül is tanulod, mert nem érted), akkor gondjaid lesznek. Deriválni, integrálni úgy kell tudnod, mint ágybavizelni! A difiegyenleteket meg megtanulod egy jó előadáson, ne aggódj. Csak legyenek jó alapjaid, meg ne haljon benned éhen az agyrák. Ja, és ha megcsinálod a leckét, az sokat segít.


És infon kelleni fog a matek, nagyon is.

2010. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!