Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológusnak megéri tanulni?...

Biológusnak megéri tanulni? Lesz munkahelyes ha azt a szakot elvégzed?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes természettudományi szakot megéri tanulni, ha kellő energiát belefektetsz. Manapság a természettudományi szakokra való jelentkezők száma nagyon alacsony...Így keresik az utánpótlást.

Plusz: Azért jó ha van mellette egy biztos angol nyelvtudásod is.

Szóval, ha ez szeretnél lenni, akkor hajrá!:)

2011. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Biológiából és fizikából érettségizem májusban:)

2011. okt. 26. 11:48
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én orvos szeretnék lenni. :)

(A tanulási lehetőségek menüben az alattad levő kérdést én tettem fel. :) )És megkérdezhetném, hogy te milyen könyvből/könyvekből készülsz fel a biológia érettségire? Gondolom te is emeltet teszel, nem...?

2011. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Középszinten mindkettőből emeltet már nem mertem bevállalni... :) Oláh Zsuzsa neki van egy 3 kötetes biológia könyve:

1. kötet : állatok és növények

2.kötet : biokémia, sejttan és az ember szervezete

3. kötet: Genetika, evolúció, ökológia, etológia

És Te ? :)

2011. okt. 26. 15:26
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem mindenféleképpen emelt kell. Pont a felkészülés végett írtam ki a kérdést, így elég szegényes a lista:)

Én jegyzetekből(órai)+fénymásolatok, lapok+sulis tankönyvek(Mozaik)

Azt mondják nem érdemes rá sokat költeni, de én azért mégis szeretnék többet gyakorolni, készülni. Biztosra akarok menni, bár tudom bekerülni gyerekjáték ahhoz képest, hogy milyen benn maradni :/

Sok sikert neked!:)

2011. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is :)
2011. okt. 26. 16:41
 7/16 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy te mindenből 5-s tanuló vagy?
2011. okt. 26. 16:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, kitűnő vagyok. Remélem ez így is marad(vagy legalábbis abból a bizonyos 5 tárgyból így maradna)mert jó volna, ha a maximumot vihetném a jegyekből. És te?:)
2011. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok kitűnő, soha nem is voltam az, Én nem szerettem tanulni, nem volt életcélom, és igazából most sincs, mert sajnos még most sem tudtam eldönteni, hogy mi legyek, de a biológiát azt szeretem abból mindig jó voltam, és ezért kérdeztem :) Biológiához lenne kedvem, hogy mint biológus, de sajnos sokat halom, hogy hát már nincsenek gyárak és nehezen lehet vele elhelyezkedni... De pl: gondoltam már Debreceni egyetemre, hogy oda mennék, de abban se vagyok teljesen biztos. meg hát ugye itt vannak a munkanélküli diplomások :)
2011. okt. 26. 17:22
 10/16 anonim ***** válasza:

Nehéz választás a pályaválasztás :) Mégis az ember (jobb esetben) azt fogja csinálni egy életen át. Azt nem tudom, hogy milyen a Debreceni Egyetem, maximum az orvosi részét :) Már egy ideje csak az orvosikat nézem, bár nincs nehéz dolgom csak 4 van az országban. Én úgy vagyok vele, hogy mindegyiket megjelölöm aztán ahova felvesznek, nekem az már mindegy, csak váljon valóra az álmom.

Én ezzel a diplomás munkanélküliséggel úgy vagyok, hogy aki "kettesekkel" egy amúgy sem rangos egyetem/főiskola amúgy sem rangos szakán végzett, és egy nagyon egyszerű nyelvet "beszél" pl.:eszperantó/cigány/hasonlók... az meg is érdemli, hogy munkanélküli legyen.

Persze tudjuk van jó pár kivétel is, de ők erősítik a szabályt!

Én személy szerint úgy vagyok vele, ha az ember mindent megtesz, és a legjobb/közel a legjobb a szakmájában, nagyon jól beszél egy vagy két nyelvet, annak belföldön és külföldön egyaránt meglesz a munkája. Bár én egy picit maximalista vagyok, azt hiszem :$

És te belföldben/külföldben gondolkodsz? És mi más jöhet szóba, ha nem biológus?

2011. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!