Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az az egynyelvű szótár és...

Mi az az egynyelvű szótár és hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
csak egy nyelven van bele irva. Olyan mint az ertelmezö szotär. Az adott neylven van "elmagyaräzva" mit jelent a keresett szo.
2010. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pannon angol középfokú nyelvvizsgán hogyan tudom ezt hasznát venni, melyik feledatoknál érdemes?
2010. nov. 12. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
én szeretem minden feladatnál ezt használni, persze nem biztos, hogy nyelvvizsgán, de gyakorlásnál jobban elgondolkoztat, mint a kétnyelvű szótár. rá kell jöjjél mit jelent magyarul a szó, és más szavakat is eszedbe juttat...
2010. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szónak megadja a szövegkörnyezetét példamondatokkal, nem biztos, hogy egy szó teljesen egyformán használatos két nyelvben vagy nem tudod, hogy két különböző, de magyarul azonosan hangzó szó közül melyiket válaszd. pl possibility és opportunity, mindkettő lehetőség, de más értelemben.

Az egynyelvű vizsgák esetén nem szoktak szótárt engedélyezni, de amúgy szövegértésnél is hasznos lehet meg szövegalkotásnál is (melyik szót használd).

2010. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az oxford egynyelvűt komolyan konkrétan olvasgatni szoktam! Úgy kezdődött, hogy ha kikerestem belőle valamit, mindig ottragadtam az oldalon, a környező szavaknál, meg a többi jelentésnél, hogy nahááát, ezt így mondják, ez ezt jelenti? Tudom, nem hangzik túl "normálisan", hogy szótárt szeretek olvasgatni, de erről az egyről konkrétan mások is mondták már ezt, akik szeretik a nyelvet. Nagyon jó és életszerű példamondatok, referenciák, magyarázatok vannak benne.
2010. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!