Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar valaki magántanuló...

Miért akar valaki magántanuló lenni?

Figyelt kérdés

Tényleg annyira bugyuta a sok bukdácsoló, lusta középiskolás, hogy azt hiszi, majd ha magántanuló lesz, semmit sem kell csinálnia? Mert jaj, de király! Nem kell bemennem suliba meg nem feleltetnek azok a szemét tanárok.


Aztán mag ha valaki arra sem képes, hogy egyik óráról a másikra megtanulja a 3 oldalas töri anyagot, az hogyan akar minden tárgyból féléves anyagból vizsgázni?

Tisztára nevetséges.


2010. nov. 15. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem nevetséges.Ha vki igazán akarja,akkor megy neki,és ez nem lustaság kérdése.Legszívesebben most én az lennék(nem részletezem miért)ha vki magántanuló az nem feltétlenül jelenti azt hogy egész nap otthon lógatja a lábát...ő is tanulhat úgyanúgy,magának ütemezi be a tanulás folyamatát,ahogy neki"kényelmes"és ahogy te fogalmaztál nem egyik óráról a következőre.ez soknak nagy segítség.mellesleg vannak pozitívumai is a negatívak mellett.
2010. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerint te is középiskolás vagy? Akkor mit keresel délelőtt fél 10-kor a net előtt? Vagy éppen lógsz?


Egyébként próbáltál már magadtól, saját időbeosztással mondjuk matekot vagy nyelvet tanulni? Ha azt meg tudod csinálni, akkor szuperül tudsz suliban is teljesíteni.

2010. nov. 15. 09:35
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy lehet az is, h nem bírja az osztálytársait, másik suliba nem mehet, mert különbözetit kell tenni olyanból, amit nem is tanítanak a saját sulijukba, így inkább magántanuló lesz. Én ismerek egy ilyen személyt...

amúgy én most rosszul vagyok, azért vagyok itthon :) De holnap már meek suliba dogát írni, de ez már senkit sem érdekel xD

2010. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jaj, gyerekek! Nem szimpik az osztálytársak, inkább legyek magántanuló. Ne már!

Majd, ha dolgozol és nem lesz szimpi a kollégád, akkor nem mégy be dolgozni? Fel kell nőni!

Senki sem mondta, hogy minden osztálytársaddal remek jó haverokká kell válnod.

2010. nov. 15. 10:03
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Például van, aki azért magántanuló, mert mellette olyasmivel foglalkozik, ami időben összeegyeztethetetlen az iskolai órákkal. Pl. versenysport, színjátszás...

De ismerek olyat is, aki zenélt és rengeteg koncertje volt, és egyszerűbb volt magántanulónak lennie, mint mindig elkérni magát a próbák miatt, meg számolni, hány hiányzás után buktatják meg.

De persze ezek olyan diákok, akik amúgy szinte kitűnők a suliban is és nem láblógatás miatt lesznek magántanulók.

Én is gondolkoztam rajta, mert a gimi alatt napi 10-12 órás elfoglaltságom volt, és egyszerűen nem volt erőm utána tanulni. De végül nem kockáztattam meg.


Alapvetően a magántanulóság nem a lustáknak van kitalálva.


Egy ellenpélda: ismerek olyat, aki egyszerűen nem akart már 15 évesen suliba járni. Így elment magántanulónak és elment dolgozni. A vizsgákon persze megbukott, mert soha nem tanult, de nem is érdekelte.

2010. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Szociális problémák,fóbiák,kisebbségi érzet,tanulási nehézség...

nem mindenki azért lesz magántanuló hogy otthon lógassa a lábát!mellesleg úgy gondolom hogy némelyik tanár ahogy tanít,azzal az erővel saját fejből tankönyvből,netről,kutatómunkával is el lehet sajátítani.Szerintem minimális dolog függ attól hogy ott vagy és hallgatod a tanárt.és ismerek olyan lányt aki terhes lett és a 12.évet így fejezte be.De van olyan is,aki külföldön van a szüleivel és így oldották meg a sulit.

De amúgy meg neked mi közöd hozzá?

Ahogy te fogalmaznál,örülj neki hogy nem vagy /voltál lusta suliba járni,örülj neki hogy te ilyen vagy,örülj neki hogy te "könnyedén elvégezted/elvégzed a sulit,és szard le azokat akik magántanulók,elvégre az ő bajuk nem a tiéd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen. Értem azt, ha valaki sportol, zenél, olyan dolgot csinál, amiben tehetséges és mellette nem tud részt venni az iskolai órákon. De nem ezek kérdezgetik itt nap mint nap, hogyan legyenek magántanulók. Mert nekik, meg a velük foglalkozó felnőtteknek van annyi eszük, hogy ezt elintézzék.


Utolsónak pedig, miért fáj ennyire ha megkérdezem? Igen. Zavar, hogy minden nap legalább két okoska kérdezi meg, hogy hogyan lehetne magántanuló. Kábé azért, mert összeveszett a barátnőjével vagy egyest kapott fizikából.


Ne higgye már mindenki, hogy semmi munkával, minden nehézség nélkül lehet elérni a dolgokat.

2010. nov. 15. 10:40
 8/12 anonim ***** válasza:

ahogy te fogalmazol,persze nem azért mert egyest kapott fizikából és összeveszett a bnőjével.ezek hisztik!

de nem válaszoltál a betegségekre amit írtam.ilyen is van,aki kifejezetten rosszul érzi magát az osztályközösségbe,úgy érzi nem tartozik hozzájuk,nem éri el azt a követelmény szintet ami kell abba az osztályba.én ismerek olyat aki ilyen,sőt a körülötte lévő 16-17éves társai zavarják mert ők gyerekesek hozzá,nincs akivel megértesse magát.én tudok ilyenről,neki szociális fóbiái vannak,ezért magántanuló,nem azért mert egyest kapott és nem azért amiért összeveszett a bnőjével.

2010. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

El lehet menni másik iskolába is, ha valami miatt nagyon kilóg a közösségből. De nem lehet így megoldani az életet, hogy valahol valakikkel nehézségem van, akkor elszaladok jó messzire.

Természetesen azt elfogadom, hogy vannak komoly esetek. De! Ilyen esetekben szakember segítségével kell megoldani a dolgokat és lehet, hogy valóban az lesz a megoldás egyik szegmense, hogy magántanuló lesz valaki, de attól még hogy azt gondolják, hogy ha bajom van, akkor elmegyek magántanulónak és minden megoldódik, nem fog semmi sem megoldódni. A saját lelki nyavalyáink elől nem tudunk elmenekülni.

2010. nov. 15. 10:54
 10/12 anonim válasza:
én a betegségeim miatt vagyok magántanuló.. és én mindennap tanulok itthol, és bejárok dolgozatokat írni..
2010. nov. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!