Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanuló szeretnék lenni,...

Magántanuló szeretnék lenni, mert elutazom huzamosabb időre külföldre. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

egy hónap múlva 17 éves leszek, éppen a 11. tanévemet taposom és az utóbbi időkben anyagilag megzuhant a családunk, ráadásul fizetős gimnáziumba járok, ahol a tandíj befizetésének elmaradása miatt már komoly összeggel vagyunk adósak. most adódott egy lehetőség, hogy kiutazzak Angliába és ott dolgozzak (diákmunka), de már most szeptember 20. körül ki kéne utaznom a barátommal együtt (együtt kaptunk álláslehetőséget). szóval félbe kéne hagynom a sulit, és az lenne a kérdésem, hogy ez a magántanuló dolog megoldás lenne-e/lehetne-e és hogy mit kell ehhez megtennem nekem és a szüleimnek. anyukámnak és apukámnak szeretnék segíteni a kint megkeresett pénzzel, kifizetni a számlákat és pár új dolgot beszerezni a háztartásba, ami most nincsen, mert nincs rá pénzünk.

előre is köszönöm a válaszokat mindenkitől!


16/L


2011. szept. 10. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Drágám, mi a fenének neked fizetős gimnázium? A közoktatás mindenkinek ingyenes. Iratkozz át egy sima gimibe. Vagy nem derogál leereszkedni a pórnép közé? Minek rázza a rongyot az, akinek nincs mire?
2011. szept. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kéttannyelvűbe járok, ami alapítványi suli és ez csak a beiratkozásnál derült ki. eddig hellyel-közzel tudtuk fizetni, de mostmár nem telik rá. sosem ráztam ezzel a "rongyot", és köszönet neked az OFF-ért, remélem ha te kérdezel majd egyszer valamit arra is ilyen értékű válaszokat fogsz majd kapni, mint amilyet most te adtál.

további szép estét.

2011. szept. 11. 00:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nincsenek valami nagyszüleid vagy akárkik akikhez erre az évre oda tudsz költözni és ott egy állami suliba járni? Nem hiszem, hogy olyannyira megérné, főleg így mivel nem telik rá az a suli, ráadásul egy évet elutazni diákmunka miatt nem tudom mennyire megoldható + gondolj bele, hogy így elveszítesz egy évet ami ha pl. akarsz továbbtanulni számít.

Annyi biztos, hogy ha úgy kéritek a magántanulói státuszod, hogy "szeretnénk angliába menni és én ott diákmunkázni" akkor tuti nem fog menni, szóval csak egy jó indok kell és kész. Noha nem tudom egész pontosan, de a magántanulóság is jár olyanokkal, hogy el kell menni adott suliba és vizsgázni félévkor-év végén mivel te akkor is tanuló vagy így valaminek be kell kerülni a bizonyítványodba. (noha ebbe nem vagyok így biztos)

2011. szept. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak annyiban igaza van, hogy neked teljesen felesleges a fizetős gimi, én is kéttannyelvűbe jártam, és ingyen volt. Na de nem OFFolok, a kérdésedre válaszolva tehát valóban más indok kell ,hogy elfogadják a magántanulói státuszod, ilyenek szoktak lenni, hogy valaki krónikus beteg, vagy terhes meg hasonlók, munka miatt nem igazán szoktak adni. De tudtommal (remélem valaki kijavít , ha rosszul tudom) lehet olyat, hogy a szüleid külön kérésére meg hasonlók, de az nagyon hosszú procedúra és nem is tudom, hogy még lehet e ilyet. Régen lehetett, de azt tudom, hogy pár éve szigorítottak ezen a dolgon.

Esetleg úgy nem lehetne, hogy átmész egy ingyenes gimibe és mellette itt Magyarországon vállalsz diákmunkákat? Tudom, hogy nincs túl sok választék, meg még 18 sem múltál el, de akár szórólapozni, vagy ilyesmi, ha szorít a helyzet ezt is be lehet vállalni.

Hát szegény nem irigyellek, hogy ilyen gondod van, mert ez elég bonyolult. Figyi, ami a legegyszerűbb az az ,hogy elmész szépen az önkormányzathoz és ott érdeklődsz, hogy ilyenkor mi a teendő. Biztos , hogy segíteni fognak és tőlük mégis csak biztosabb infot kapsz mint itt.

Sok szerencsét!

2011. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
már biztos a munka és kint az ottani minimálbért (havi kb. 300 000 ft-ot) kapnám. itthon szórólapozással nem tudom hány év kéne mire ugyanennyit megkeresnék. a szüleim fogják kérvényezni, hogy magántanuló lehessek, és látok rá esélyt, hogy megadják nekem ezt a lehetőséget, mert az egyik osztálytársam szintén munka miatt utazott ki Egyiptomba és neki is megadták a magántanulói lehetőséget.
2011. szept. 11. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!